60 هزار نفر تحت پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان اردبیل هستند
کد خبر: 1037754
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Lxy
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۱
مدیر صندوق بیمه اجتماعی اردبیل:
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان اردبیل گفت: در حال حاضر 60 هزار نفر از جمعیت روستایی و عشایری استان اردبیل تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزی، روستاییان و عشایر استان اردبیل هستند.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، رضا عبداللهی با حضور در روستای حور و در جمع خبرنگاران با گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر و چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: در تحقق اصل 29 قانون اساسی دولت مکلف است تا تمامی افراد جامعه را تحت پوشش بیمه ببرد که در همین راستا و با مصوبه مجلس شورای اسلامی در سال 83 زمینه شکل‌گیری صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در قالب قانون نظام جامع رفاه و تأمین اجتماعی فراهم آمد.

وی تصریح کرد: در اسفندماه 83 این قانون در هیئت دولت مصوب و از سال 84 شاهد اجرایی شدن این مصوبه بودیم تا عضویت روستاییان و جامعه عشایری را در قالب این صندوق شاهد باشیم.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان اردبیل از صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به عنوان دستاورد نظام اسلامی در ارتقا رفاه اجتماعی یاد کرد و گفت: براساس سرشماری سال 95 در استان اردبیل 181 هزار نفر حائز شرایط بیمه شدن بودند که تحت پوشش هیچ صندوق بیمه‌ای قرار نگرفته بودند.

عبداللهی افزود: در حال حاضر ما 60 هزار نفر از این جمعیت را تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر بردیم و همچنان دغدغه ما پوشش بیمه‌ای 121 هزار نفر در استان اردبیل است تا شرایط بهره‌مندی آنها را از مزایای صندوق فراهم کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر ظرفیت پوشش همه 121 هزار نفر جمعیت فاقد بیمه اجتماعی را دارد و ما از همین جا اعلام آمادگی می‌کنیم تا در خدمت این جامعه فاقد پوشش بیمه‌ای باشیم.

عبداللهی ضرورت همکاری دستگاه‌های اجرایی به ویژه فرمانداران، بخشداران، دهیاران و اصحاب رسانه‌ را در شناساندن ظرفیت صندوق و تشریح اهداف آن یادآور شد و اضافه کرد: دولت دو برابر پرداختی جامعه روستایی و عشایری از این صندوق و اعضای آن حمایت می‌کند به طوریکه حداقل پرداختی جامعه هدف روستایی و عشایری برای عضویت در این صندوق سالانه 320 هزار تومان و حداکثر 840 هزار تومان تعیین شده است.

وی در ادامه بیان کرد: از 60 هزار نفر جمعیت عضو این صندوق، در حال حاضر سه هزار و 800 نفر از صندوق مستمری و همچنین مزایای از کارافتادگی و مستمری بازماندگان و فوتی‌ها پرداخت می‌شود و اعضای آن می‌توانند از این بستر فراهم شده استفاده کنند.

عبداللهی به پرداخت مزایا برای یک‌هزار و 300 بازنشسته، دو هزار و 200 نفر خانواده متوفی و 300 نفر از کارافتاده اشاره کرد و ادامه داد: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان اردبیل به عنوان یک صندوق پیشرو فعالیتی متنوع دارد و هر سال نیز جمعیت تحت پوشش ما رو به افزایش است.

وی اظهار کرد: در سال گذشته ما با 10 درصد و امسال نیز با 30 درصد رشد در جذب بیمه‌شده جدید روبه‌رو بودیم به طوریکه همچنان تا پایان سال تلاش بر عضویت بیشتر اعضای صندوق است.

عبداللهی ضریب نفوذ بیمه را در سطح کشور 22 درصد و استان اردبیل 32 درصد اعلام کرد و گفت: 10 درصد ضریب نفوذ بیمه روستایی و عشایری در استان اردبیل از متوسط کشوری بالاتر است.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: از 181 هزار نفر جامعه آماری بیش از 145 هزار نفر در مناطق عشایری و روستایی و 36 هزار نفر نیز در شهرهای زیر 20 هزار نفر زندگی می‌کنند.

عبداللهی افزود: این صندوق علاوه بر ارائه خدمات به جامعه روستایی و عشایری، برای ساکنان شهرهای زیر 20 هزار نفر نیز خدماتی را ارائه می‌کند که شامل 36 هزار نفر جمعیت ساکن در این مناطق است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر برای بافندگان فرش، صنایع دستی، رانندگان، زنبورداران و سایر حرف در روستاها ارائه خدمات کرده و عضویت آنها را در صندوق افتخاری برای خود می‌داند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی اردبیل در پایان اظهار کرد: در استان اردبیل شهرستان مشگین‌شهر با 21 درصد پوشش بیمه‌ای جز شهرستان‌های پیشرو محسوب می‌شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی