بیش از ۱۱۰ هزار درخواست برای اقدام علیه رئیس المپیک توکیو
کد خبر: 1037682
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Lwo
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۶
بیش از ۱۱۰ هزار نفر طوماری را امضا کردند و خواستار اقدام علیه رئیس المپیک توکیو ۲۰۲۰ پس از اظهارات جنجالی وی درباره زنان شدند.
 یوشیرو موری چندی پیش اظهاراتی مبنی بر اینکه افزایش تعداد زنان در کمیته‌های ورزشی و فدراسیون‌ها به دلیل پرحرف بودن زن‌ها منجر به طولانی شدن جلسات می‌شود را به زبان آورد که جنجال زیادی به پا کرد چرا که یکی از اصل‌های المپیک برابری جنسیتی است.

درخواست‌هایی به یوشیهیده سوگا نخست وزیر و سیکو هاشیموتو وزیر المپیک و همچنین کویکه، رئیس کمیته المپیک ژاپن ارسال شده است که از آن‌ها خواسته شده است علیه این اظهارات اقدام فوری صورت گیرد. در این درخواست آمده است که هر چند موری عذرخواهی کرده ولی دیدگاه و نظر خود را که پر از تعصب و یک جانبه نگری بوده به نمایش گذاشته و باید اقدامی درباره او صورت گیرد و از سمت خود برکنار شود.

کمیته المپیک ژاپن قصد دارد درصد مدیران زن را به ۴۰ درصد یا بیشتر برساند.

به گفته موری، در کمیته المپیک ژاپن فقط پنج تن از ۲۴ عضو هیئت اجرایی زن هستند و هفت زن نیز در هیئت اجرایی توکیو ۲۰۲۰ وجود دارند.

به همین خاطر قرار است حداقل ۴۰ درصد از مشاغل کمیته سازماندهی را زنان به عهده داشته باشند و همچنین این کار باعث ایجاد تنوع در میان مدیران سازمان شود.

نائومی اوزاکا، ستاره تنیس ژاپن و قهرمان سه گرند اسلم زنان نیز با انتقاد از این اظهارات آن‌ها را "نابخردانه" توصیف کرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار