آزادی بیش از ۲ هزار زندانی در مرحله سوم رزمایش کمک‌های مؤمنانه
کد خبر: 1037138
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Lo2
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۶:۴۵
رئیس سازمان بسیج سازندگی از آزادسازی ۲ هزار و ۷۱۴ زندانی غیرعمد در سومین مرحله رزمایش کمک‌های مؤمنانه خبر داد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: محمد زهرایی با حضور در ندامتگاه زنان شهر ری (قرچک) با اشاره به آغاز رزمایش کمک مؤمنانه از هفته وحدت امسال و پس از فرمان رهبر انقلاب اسلامی گفت: مراحل اول و دوم رزمایش کمک مؤمنانه به صورت تهیه بسته معیشتی و سبد حمایتی شامل کیف و کفش، لوازم‌التحریر، بسته‌های بهداشتی و درمانی، قربانی، کارت هدیه و غذای گرم برای آسیب‌دیدگان از ویروس کرونا انجام شده‌است.

وی افزود: مرحله سوم این رزمایش با فرماندهی سردار سرلشکر سلامی و در قرارگاه امام حسن (ع) با همکاری کمیته امداد، بنیاد مستضعفان، آستان قدس رضوی و ستاد اجرایی امام برای هدفمند و مبنایی‌تر کردن فعالیت‌ها آغاز شد.

وی گفت: در این مرحله موضوعات جدیدی از جمله آزادسازی زندانیان غیرعمد با کمک واحد حقوق دانان سازمان بسیج از ابتدای هفته وحدت تا پایان سال جاری به فعالیت‌های قبلی اضافه شده که تاکنون به کمک اجتماعات مردم‌نهاد و خیرین ۲ هزار و ۷۱۴ نفر از زندانیان غیر عمد آزاد شده‌اند.

وی تصریح کرد: بسیج سازندگی به کمک کمیته امداد امام خمینی (ره)، کمیته‌ای تحت عنوان آزاد‌سازی زندانیان غیر عمد تشکیل داده‌است و باید بتواند گفتمان‌سازی آزادسازی زندانیان غیر عمد را نیز به یک فرهنگ عمومی مردمی تبدیل کند.

زهرایی گفت: ما نیاز به نهضتی برای آزاد‌سازی زندانیان غیر‌عمد داریم و این با یک نهاد نمی‌تواند ادامه داشته‌باشد و هیچ فردی و خیری هم به تنهایی نمی‌تواند آن را انجام دهد، بنابراین احتیاج به یک کار نهضتی و مردمی داریم.

سردار زهرایی افزود: در مرحله بعد این رزمایش مادران زندانی غیر عمد در دهه مبارک فجر آزاد خواهند شد.
وی گفت: برای تثبیت و ایجاد فرصت‌های شغلی و کمک به آسیب‌دیدگان از کرونا تاکنون ۱۴ هزار و ۸۱۵ فرصت شغلی ایجاد شده‌است.

زهرایی با بیان اینکه جهادگران و اقشار مختلف بسیج در دوبخش عمومی و تخصصی دسته‌بندی شده‌اند، گفت: بسیج سازندگی با ۱۳۰۰ تسهیل گر فعال می‌تواند برای ایجاد شغل به زندانیان آموزش تخصصی دهد. بسیج اقشار هم به کمک محرومین آمده‌اند که می‌توانند خدمات عمومی و تخصصی را به زندانیان عرضه کنند.

وی در آخر اشاره کرد: در بخش عمومی ۱۴۰ هزار جهادگر طی سه ماه اخیر، مراجعه، شناسایی، غربالگری و معرفی بیماران کرونایی به مراکز درمانی را به عهده داشتند و در بخش تخصصی نیز ۲۴ هزار و ۷۰۰ نفر در قالب تیم‌های بهداشتی متشکل از یک نفر پزشک، چهار نفر پرستار و ۱۰ نفر بهیار به آموزش و کمک به بیماران کرونایی پرداختند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار