قالیباف: چرخ سانتریفیوژ‌ها چرخید چرخ کارخانجات را هم به حرکت در می‌آوریم
کد خبر: 1036987
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Llb
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۵
خوشحالم از اینکه با همراهی دولت محترم چرخ سانتریفیوژ‌های هسته‌ای به حرکت درآمده است و امیدواریم بتوانیم با برنامه ریزی، همدلی و جدیت چرخ تمام کارخانه‌های تعطیل و نیمه‌تعطیل کشور را نیز به حرکت درآوریم و تولیدکنندگان و کارگران را در میانه سختی‌ها و فشار‌های تحریم و موانع دست‌وپاگیرِ تولید تنها نگذاریم.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: دکتر محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی دیروز مجلس، ضمن تبریک فرا رسیدن سالروز بازگشت تاریخی امام خمینی (ره) به کشور و آغاز دهه مبارک فجر به همه مردم ایران و عدالتجویان سراسر جهان گفت: ملت ما به رهبری آن بزرگمرد حق‌طلب و کم‌نظیر، جرئت انقلاب پیدا کرد؛ تصمیمی که هر چند دل‌های بسیاری از ملت‌های ستم‌کشیده با آن همراه است و آرزو بسیاری از مردم به آن معطوف است ولی هر ملتی در طول حیات خویش، قدرت عملی‌کردن آن را پیدا نمی‌کند. ایران، حیاط خلوت قدرت‌هایی بود که در هیچ لحظه‌ای از تاریخ، عدالت و حق را بر منافع استعماری و استکباری خود ترجیح نداده‌اند.

هرگاه به بیگانه اعتماد کردیم کار گره خورد

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در ادامه با تأکید بر اینکه ما اتکا به هدایت الهی، اعتماد به مردم به‌ویژه جوانان و کارآمدی و عقلانیت را نسخه گره‌گشا در مسیر انقلاب اسلامی می‌دانیم، اظهار داشت: بار‌ها آزموده‌ایم و باور داریم که هرگاه کشور در این مسیر قرار گرفته پیش رفته و هر گاه ایمانش سستی گرفته یا به بیگانه اعتماد کرده یا نتوانسته با عقل و انضباط تدبیری اخذ کند، کارش گره خورده است و کشتی کشورداری از حرکت ایستاده است. راه ما بازگشت به نسخه اصیل امام است: ایمان به خدا و توان مردم، خودباوری و کارآمدی.

حالا با گذشت بیش از چهل سال از انقلاب اسلامی، در گام دوم انقلاب اسلامی، باید با شجاعت مسیر طی شده را ارزیابی کنیم، اشتباهات خود و هر آنچه ما را از آرمان‌های اصیل انقلاب دور ساخت، نقد کنیم و امیدوارانه و با برنامه‌ای مشخص برای تکرار نکردن اشتباهات، این مسیر و صیانت از آنچه به دست آورده‌ایم، به سمت آینده درخشان انقلاب اسلامی حرکت کنیم.

ادعایی که سفره‌ها را کوچک کند انقلابی نیست

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان همچنین با اشاره به این مطلب که به همان میزانی که انقلابی هستیم و انقلابی عمل می‌کنیم، می‌توانیم تک تک مردم ایران را قوی کنیم، ابراز داشت: اگر ادعای انقلابی‌گری ما، کارگران و معلمان و حقوق‌بگیران و همه زحمت‌کشان را ضعیف کرد و سفره آن‌ها را کوچک ساخت یعنی عمل و تصمیم‌های ما انقلابی نبوده است. انقلاب اسلامی به نفع مردم است و هر آن کس که انقلابی عمل کند، ایران را قوی خواهد کرد. وی در ادامه با اشاره به حضور خود در سایت هسته‌ای فردو برای نظارت میدانی درباره چگونگی اجرای قانون لغو تحریم‌ها در هفته گذشته گفت: خوشحالم از اینکه با همراهی دولت محترم چرخ سانتریفیوژ‌های هسته‌ای به حرکت درآمده است و امیدواریم بتوانیم با برنامه ریزی، همدلی و جدیت چرخ تمام کارخانه‌های تعطیل و نیمه‌تعطیل کشور را نیز به حرکت درآوریم و تولیدکنندگان و کارگران را در میانه سختی‌ها و فشار‌های تحریم و موانع دست‌وپاگیرِ تولید تنها نگذاریم. قالیباف با بیان اینکه با چرخیدن چرخ سانتریفیوژ‌ها و غنی سازی ۲۰ درصدی، دست دستگاه دیپلماسی برای رفع تحریم‌ها پر شده است، عنوان کرد: معتقدیم صنعت هسته‌ای هم با عواید اقتصادی حاصل از تولید انرژی و با تولید رادیو دارو و همچنین منافع متعدد در بخش‌های کشاورزی می‌تواند در خنثی سازی تحریم‌ها مؤثر باشد، اما با وجود این در بازدید از کارخانه‌های نیمه‌تعطیل در شهرک‌های صنعتی جنوب تهران، صنعتگران و تولیدکنندگان از نچرخیدن چرخ‌های صنعت گلایه می‌کردند.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: کارآفرین‌هایی با عشق و علاقه کارخانه خود را راه انداخته‌اند و حالا در میان قوانین زائد، رانت‌های میلیارد دلاری و تصمیم‌های ضد تولید به خصوص فشار‌های بی‌منطق و کمرشکن بانک‌ها نفس‌های آخر را می‌کشند. در کمیسیون تلفیق تصمیمات خوبی برای تولید گرفته شده است، مانند کاهش مالیات تولیدکننده‌ها و بخشش جریمه‌های تأمین اجتماعی تولیدکنندگانی که اشتغال خود را حفظ می‌کنند؛ اما این‌ها کافی نیست.

مجلس با تشکیل کمیسیون ویژه جهش تولید مصمم است با ادامه نظارت میدانی و معلوم کردن مشکلات کارآفرینان، رفع تحریم‌های داخلی تولید و بازکردن زنجیر‌های بسته شده به پای تولیدکنندگان توسط بانک ها، تأمین اجتماعی و مالیات و همچنین اولویت دادن به رفع قوانین زائد، مسیر چرخیدن چرخ کارخانه‌ها را هموار کند تا دولت محترم نیز بتواند بر این بستر، تولید و اشتغال کشور را به رونق درآورد.

مردم ایران وارد بازی نقد و نسیه امریکا نمی‌شوند

قالیباف در ادامه با اشاره به اظهار نظر اخیر وزیرخارجه امریکا، موضع این دولت در قبال ایران را ناامیدکننده توصیف کرد و افزود: دولت آقای بایدن به جای اینکه برای انجام تعهدات خود پیش شرط بگذارد، باید معلوم کند چگونه می‌خواهد تعهد رفع تحریم‌ها را به شکلی عملی لغو کند. رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه اگر امریکا اعتقادی به برجام دارد به جای شرط گذاشتن باید درعمل، پایبندی خود را به آن نشان دهد، خاطرنشان ساخت: تجربه برجام جلوی چشمان مردم ایران است؛ مردم با هوش ایران ساده اندیش نیستند که دوباره وارد بازی «اقدامات نقد در برابر وعده‌های نسیه» شوند. مثل این است که ما پول کالایی را به فروشنده داده‌ایم، اما کالایی تحویل نگرفتیم. چه کسی حاضر به انجام چنین معامله‌ای است؟ بنابراین دولت جدید امریکا به جای پیش شرط گذاشتن به فکر چگونگی اجرای عملی رفع تحریم‌ها و عمل به تعهدات قانونی خود باشد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار