یک‌بار هم که شده جلوی زیاده‌خواهی فوتبال را بگیرید
کد خبر: 1036730
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004LhS
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۳
فریدون حسن
همیشه رسم بر این است که اول اتفاقی رخ می‌دهد و بعد انتقاد‌ها شروع می‌شود. عادت کرده‌ایم به اینکه در فوتبال چشم بدوزیم به تخلفاتی که همه خوب می‌دانیم اتفاق می‌افتد، اما صبر می‌کنیم تا وقتی رخ داد فریاد برآوریم که چرا کسی پیدا نمی‌شود جلوی این همه تخلف را بگیرد. در این خصوص نمونه‌های زیادی را می‌توان مثال زد، مثلاً اینکه قرارداد‌های بازیکنان لیگ چگونه افسار‌گسیخته افزایش پیدا می‌کند و همه فقط نظاره‌گر هستند. دست همه هم در کار است از دلالی که سهم خود را می‌برد تا مدیری که امضا می‌کند و بازیکنی که از خداخواسته دنبال پول بیشتر است.

حالا، اما بیایید قدری متفاوت‌تر باشیم، در خبر‌ها آمده بود که زمان نقل و انتقالات نیم‌فصل فوتبال از دوم اسفند‌ماه آغاز و تا بیست‌و‌هشتم ادامه خواهد داشت. ناگفته پیداست که چه اتفاقاتی در شرف وقوع است و چه دست‌هایی که از حالا به‌هم مالیده نمی‌شود برای بالا بردن رقم قرارداد‌ها و عقد قرارداد‌های آنچنانی جدید، آن هم با مبالغ سرسام‌آور. از همین حالا دو تیم همواره بدهکار و پرونده‌دار پایتخت دست به کار شده‌اند برای تاراج بیت‌المال به اسم تقویت خود برای حضور در آسیا و ادامه لیگ و این یعنی اینکه خیلی زودتر از آنچه تصورش را می‌کنیم شاهد رقم‌های آنچنانی خواهیم بود.

خب حالا که می‌دانیم، چرا از امروز جلوی این ریخت و پاش‌ها را نمی‌گیریم، چرا آقایان نهاد‌های نظارتی از همین حالا برای مدیران باشگاه‌ها، سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال سقف تعیین تکلیف نمی‌کنند و نمی‌گویند که به اندازه سقف تعیین شده باید قرارداد بسته شود و نه بیشتر، چرا همین امروز جلوی آپشن‌های آنچنانی در قرارداد‌ها گرفته نمی‌شود و چرا حالا که خوب می‌دانیم چه مبالغی زیر‌میز‌ها رد و بدل می‌شود، جلوی آن‌ها را نمی‌گیریم. ابتدای همین فصلی را که به نیمه‌اش رسیده‌ایم به یاد بیاورید، چگونه قرارداد‌ها در عین ناباوری همه و حتی خود بازیکنان چند برابر شد. چگونه در حالی که کرونا کل فوتبال جهان را با خطر ورشکستگی روبه‌رو کرده، اینجا و در ایران و فوتبال غیر‌حرفه‌ای‌اش پول‌های حرفه‌ای رد و بدل شد. تمام آن‌ها امروز و فردا تکرار می‌شود اگر باز هم بی‌خیال باشیم و نسبت به تاراج بیت‌المال بی‌تفاوت.

فوتبال همان فوتبال است، مدیرانش هم همان مدیران و بازیکنانش نیز همان بازیکنان، پس ساده‌انگاری است اگر توقع انصاف از این جماعت را داشته باشیم. جماعتی که طی این سال‌های سخت هیچگاه حاضر نشده‌اند اندکی از زیاده‌خواهی‌های خود را کم کنند، چه مدیران آن و چه بازیکنانش. حالا هم یک فرصت تازه پیش‌روی‌شان است برای برداشت بیشتر از جیب مردم، پس چرا نباید همین امروز جلوی این زیاده‌خواهی گرفته شود.

خوب که دقت کنید، می‌بینید که از همین حالا اسامی متعددی برای تیم‌های متعدد به گوش می‌رسد. بازارگرمی برای فلان بازیکن شروع شده و آقایان دلال برای گرم کردن این بازار مکاره حسابی مشغول کار و فعالیت هستند. مدیران هم که قرار نیست دست در جیب‌شان کنند و خیال‌شان راحت است که بیت‌المال هست و دست‌شان برای برداشت از آن باز، پس با خیال راحت فقط امضا می‌کنند بدون اینکه تعهدی برای اجرای آن داشته باشند، بالاخره اگر هم نبودند مدیر بعدی هست که از بیت‌المال تعهد آن‌ها را پرداخت کند. تخلفی هم که باشد قرار به پاسخگویی نیست، مگر افرادی که این همه بدهی به بار آوردند پاسخگو بودند.

تمامی این‌هایی که گفتیم، یعنی اینکه فرصتی دیگر برای زیاده‌خواهان فوتبال در راه است که اگر جلوی‌شان همین امروز گرفته نشود، آن‌وقت فردا دیگر فایده‌ای ندارد، چراکه آبی که رفت به جوی باز نمی‌گردد. پس آقایان مسئول تا دیر نشده جلوی ضرر و زیان بیشتر به بیت‌المال را بگیرید، حتی شده برای یک‌بار.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار