نكات ايمني باید هنگامي كه كودكان داخل خودرو هستند رعایت شوند
کد خبر: 1036178
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004LYY
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۳
"یاداشت"

به گزارش سعید عرفان منش خبرنگار جوان انلاین از اصفهان،سرهنگ" محمدرضا محمدی"؛ رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان اصفهان  در یاداشتی در خصوص نکات ایمنی مراقبت از فزندان در هنگام رانند گی نوشت:هنگام حركت از نشاندن كودكان در آغوش راننده و يا سرنشين كنار راننده خودداري كنيد.بچه هاي زير 12 سال بايد روي صندلي عقب خودرو و كودكان زير 5 سال بايد در صندلي ويژه كودك كه روي صندلي عقب خودرو محكم بسته شده است بنشانید.

 1- وقتي خودرو در حال حركت است ايستادن روي صندلي در كنار والدين بسيار خطرناك است. چون با ترمز ناگهاني و يا كوچكترين تصادف و انحراف خودرو، كودك به شدت به جلو يا طرفين پرتاب مي‌شود و بر اساس آيين نامه راهنمايي و رانندگي ممنوع است.

2-هنگام حركت از نشاندن كودكان در آغوش راننده و يا سرنشين كنار راننده خودداري كنيد و در هنگام حركت به كودكان خود اجازه ندهيد به فرمان خودرو نزديك شوند و به آن دست بزنند.

3-بچه هاي زير 12 سال بايد روي صندلي عقب خودرو بنشينند و همچنين كودكان زير يكسال بايد در سبد مخصوص خود گذاشته شوند و كودكان زير 5 سال بايد در صندلي ويژه كودك كه روي صندلي عقب خودرو محكم بسته شده است بنشينند.

4-براي اينكه كودكان بالاتر از يك سال بتوانند با آرامش محيط بيرون را ببينند، يك تشك روي صندلي آنها قرار دهيد و استفاده از صندلي ويژه كودك در خودروها، همانند كمربند ايمني براي بزرگسالان است.

5-توجه داشته باشيد كه كودكان هرگز دست و سر خود را از شيشه بيرون نياورند. در خودروهاي داراي كيسه هوا، كودك را نبايد جلوي كيسه هاي هوا در آغوش گرفت، چون هنگام تصادف، علاوه بر امكان برخورد كودك با داشبورد، ممكن است كودك بين كيسه هوا و فردي كه كودك را در آغوش گرفته، قرار گيرد و آسيب ببيند.

6-همچنين مسافرت روال عادي زندگي‌تان را به هم مي‌ريزد و در نتيجه ممكن است كودكان بدخلق و بهانه گير شوند. بنابراين نبايد انتظار داشته باشيد كه رفتارهاي فرزندانتان مثل هميشه باشد. به همين سبب بايد آرامش خود را حفظ كنيد.

7-اگر در كنار جاده يا خيابان از خودرو خارج شده‌ايد، از كودكان خود غفلت نكنيد و هنگام توقف اجازه ندهيد كودكان پشت فرمان خودرو بنشينند و يا به ترمزستي و دنده دست بزنند. همچنين آنها را در خودرو به ويژه در خيابان ها و جاده هاي شيب دار تنها نگذاريد.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار