افشاگری سخنگوی شورای شهر از پشت پرده قرار داد باملند
کد خبر: 1036100
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004LXI
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۵
اعطا با اشاره قرارداد باملند خطاب به مدیران شهرداری گفت: اگر قصد رسیدگی ندارید، مسیر برای ما روشن است، اگر هم توان رسیدگی ندارید، خب بگویید! باز هم مسیر برای ما روشن است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: علی اعطا سخنگوی شورای شهر در جلسه علنی امروز شورای شهر با اشاره به بخشی از پاسخ پیمانکار شهرداری تهران به عضو شورای شهر در یکی از رسانه هاگفت: عبارت «حال جای بسی دریغ و تعجب دارد که با بی‌توجهی به حقوق مردمی، بی‌کفایتی‌های احتمالی در ایجاد پایگاه‌هایی در‌خور و لیاقت همشهریان را با فرافکنی به مجموعه‌هایی که با زحمات کارگری و تلاش‌های شبانه‌روزی و به نفع پایدار مردم خلق گردیده‌اند را محل کینه‌توزی قرارداده و صرفاً خوراک عناد برای خبرگزاری‌های معلوم‌الحال بیگانه فراهم می‌آورند ...» بخشی از این پاسخگویی است.

وی افزود: عبارت «از رسانه‌های مردمی انتظار می‌رود قبل از پرداختن به اخبار و گزارشات اعلامی افراد، توجه مکفی به حقوق مستتر و مغفول مانده در آن صورت دهند تا مبادا جان و نفس رسانه مردمی محل بازی‌های سیاسی عده‌ای غیرمتخصص گردد و نشر اخبار و نظرات عضو شورای شهر در بازه زمانی تسریع شده در مورد موضوع متأسفانه این شائبه را تقویت می‌کند.» از دیگر موارد پاسخگویی پیمانکار یه عضو شورا است.

اعطا افزود: این پیمانکار عبارت «لذا بدیهی است که اعلام نظر عضو غیرمتخصص شورای شهر تهران با واقع انطباقی نداشته ...» را به کار برده است.

وی خطاب به رییس شورای شهر گفت: عباراتی که قرائت کردم، اطلاعیه یکی از پیمانکاران شهرداری است که علیه عضو شورای شهری که جنابعالی ریاست آن را برعهده دارید، در خبرگزاری‌های رسمی کشور منتشر شده است.

وی گفت: این جملات بخش‌هایی از بیانیه یک پیمانکار درباره عضو شورای شهری است که شهردار منتخب این شورا و مدیریت زیر مجموعه او، کارفرمای این پیمانکار است.

اعطا افزود: به گفته وی، مدتی پیش خانم آروین، تذکری در رابطه با یک قرارداد B.O.L.T در پیرامون دریاچه شهدای خلیچ فارس و مسایل پیرامون این قرارداد به شهردار تهران داد و جزئیاتی را مطرح کردکه محل تأمل جدی است.

وی افزود: حتماً شهرداری باید پاسخ بدهد و پاسخ قانع‌کنند‌ه‌ای بدهد تا مسأله در شورا ابعاد وسیع‌تری پیدا نکند.

وی با بیان اینکه حالا من قصد ندارم وارد محتوای قرارداد و مسائل یکی دو سال اخیر شوم گفت: به قول فردوسی؛ یکی داستان است پر آب چشم!

اعطا خطاب به رییس و اعضای شورا اظهار کرد: امروز پیمانکار یکی از شرکت‌های نسل دو شهرداری، با یک ادبیات غیر‌متعارف، در پاسخ به تذکر نماینده مردم تهران با یک میلیون و ۲۵۰ هزار رأی، این تذکر را کینه‌توزی و فراهم کردن خوراک عناد برای رسانه‌های معلوم‌الحال بیگانه می‌خواند و مواضع شورا را محل بازی‌های سیاسی عده‌ای غیرمتخصص می‌نامد.

سخنگوی شورای تهران ادامه داد: جناب آقای هاشمی که سال‌ها در سطوح عالی مدیر بوده‌اید! در بازرسی ویژه ریاست جمهوری بوده‌اید و مدیرعامل شرکت مترو بوده‌اید، لطفاَ راهنمایی کنید که اگر یک چتر حمایتی ویژه وجود نداشته باشد، اگر یک حریم مستحکم حمایتی وجود نداشته باشد، آیا یک پیمانکار شهرداری می‌تواند با یک ادبیات شبه سیاسی و کمی آن طرف‌تر، در خبرگزاری‌ها علیه عضو شورای شهر پایتخت بیانیه دهد؟ وقتی مدیری می‌خواهد وارد مسائل قراردادی این پیمانکار شود، تذکر می‌گیرد و تذکر می‌گیرد و در نهایت عزل می‌شود و موضوع تا به امروز به زمین کشیده می‌شود و احتمالاً تا پایان دوره هم به زمین کشیده خواهد شود.

وی تاکید کرد: من حداقل یک سال است مستمراً مسائل مربوط به این قرارداد را دنبال کرده‌ام و با جزئیات از آن اطلاع دارم.

وی خطاب به مدیران شهرداری هم گفت: همچنان مماشات کنید. همچنان اگر کسی به حریم مستحکم این پیمانکار نزدیک شد، با مدیر خودتان برخورد کنید. عزل کنید یا تا نقطه عزل پیش ببرید. امروز پیمانکار شما با چنین ادبیات نامتعارفی، اینگونه به نماینده مردم با یک میلیون و خرده‌ای رأی توهین می‌کند. به قول مرحوم آیت الله هاشمی به نقل از شهید بهشتی، این آسیاب به نوبت است!

وی ادامه داد: همکاران شهرداری در این مورد خاص، اگر قصد رسیدگی ندارید، مسیر برای ما روشن است، اگر توان رسیدگی ندارید، خب بگویید. باز هم مسیر برای ما روشن است.

وی از هاشمی؛ رییس شورای شهر خواست که این تذکر را کتباً منعکس نماید چرا که لازم است پاسخ روشنی داده شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار