مهلت شرکت در هفتمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب تا 10 بهمن تمدید شد
کد خبر: 1036092
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004LXA
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۴
مهلت شرکت در هفتمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب با توجه به شیوع ویروس کووید ۱۹ در کشور و به علت درخواست روستاها و مناطق عشایری و ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت ارسال مستندات و آثار کتاب‌خوانی روستاها و مناطق عشایری مختلف تا 10 بهمن 1399 تمدید گردید.
ناصر مقدم، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز، اظهار داشت: جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب برنامه‌ای است که هر سال با محوریت معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری مجموعه‌ای از دستگاه‌های دولتی و غیردولتی اجرا می‌شود. بر این اساس هر سال ده روستا یا آبادی عشایری به عنوان روستاها و عشایر دوستدار کتاب معرفی می‌شوند.
وی افزود: برای شرکت در این جشنواره، روستاها باید ضمن معرفی ویژگی‌های خاص فرهنگی و اجتماعی روستا، مجموعه فعالیت‌ها، طرح‌ها و برنامه‌های اجرایی خود را برای تقویت زیرساخت‌های کتاب‌خوانی و ترویج عمومی کتاب در روستا معرفی کنند. 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، تصریح کرد: هدف این جشنواره حمایت از اقدام‌های انجام‌شده در روستاها و پشتیبانی از پیشنهادهای ابتکاری در حوزه کتاب و کتاب‌خوانی در روستاها، و معرفی فعالیت‌های فرهنگی و ترویجی مرتبط با کتاب‌خوانی است که با مشارکت مردم و دستگاه‌های فعال در روستا انجام شده یا اجرای آن برای سال آینده پیش‌بینی شده است. 
مقدم خاطرنشان کرد: تلاش برای تأمین بودجه‌های لازم برای گسترش فعالیت‌های مربوط به کتاب و کتاب‌خوانی در روستاها و توجه دادن مردم و نهادهای روستایی به اهمیت کتاب و فرهنگی‌تر شدن فضای روستاها و نیز پر کردن اوقات فراغت کودکان و نوجوانان روستایی با کتاب از دیگر اهداف این جشنواره است.
گفتنی است در سال 1398 تعداد 52 روستا از البرز در این جشنواره شرکت کردند و تا کنون 20 دهیار با ارسال فرم ها و مستندات کتابخوانی کاندیدای روستای برگزیده کشور شده اند و امید است با تمدید مهلت جشنواره سایر روستاهای استان نیز فرمهای مربوطه را تکمیل و در این جشنواره ملی شرکت کنند. 
جهت مشاهده فراخوان هفتمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب اینجا کلیک کنید.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار