پناه بردن دوباره صهیونیست‌ها به روسیه در سوریه
کد خبر: 1035433
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004LMX
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۲
اسرائیلی‌ها از پایان یافتن نتیجه نبرد یک دهه‌ای سوریه به نفع مقاومت هراسان هستند، به خصوص که فضای پسا ترامپی می‌تواند محدودیت‌های بین‌المللی تل‌آویو را افزایش دهد و صبر استراتژیک مقاومت که به پایان برسد، تل‌آویو محاصره شده توسط نیرو‌های مقاومت باید تاوانی در حد سرنگونی بپردازد. در چنین فضایی به نظر می‌رسد بعد از حمله پرسر و صدا، اما کم اثر روز چهار شنبه صهیونیست‌ها دوباره به دامن روس‌ها پناه برده‌اند تا از محافظه‌کاری مسکو دوباره بهره لازم را بگیرند و از طوفان انتقام مقاومت در امان بمانند.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: به گزارش خبری «آر تی عربی» روسیه، «سرگئی لاوروف»، وزیر امور خارجه این کشور بعدازظهر روز دو شنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی در شهر مسکو، تأکید کرد که کشورش نمی‌خواهد خاک سوریه علیه اسرائیل یا به عنوان صحنه رویارویی تل‌آویو و تهران مورد استفاده قرار بگیرد. لاوروف گفته که کشورش به تل‌آویو پیشنهاد داده تهدید‌های امنیتی احتمالی صادره از خاک سوریه را بدان اطلاع دهد تا رسیدگی به آن‌ها را بر عهده بگیرد و در نتیجه، این کشور به صحنه درگیری‌های منطقه‌ای تبدیل نشود. وزیر امور خارجه روسیه در این باره اظهار داشت: اگر اسرائیل آن گونه که می‌گویند، ناچار است به تهدید‌ها علیه امنیت خود پاسخ دهد که از خاک سوریه صادر می‌شود، بار‌ها به همکاران اسرائیلی خود گفتیم که اگر چنین تهدید‌هایی را مشاهده کردید، خواهشمند است اطلاعات ذی‌ربط را در اختیار ما قرار دهند.

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه همچنین خاطرنشان ساخت: روسیه نمی‌خواهد خاک سوریه علیه اسرائیل استفاده شود یا اینکه همان گونه که بسیاری می‌خواهند، به عنوان صحنه رویارویی ایران و اسرائیل مورد استفاده قرار گیرد. لاوروف خطاب به طرف صهیونیست نیز تصریح کرد: اگر واقعیت‌هایی دارید مبنی بر اینکه تهدیدی علیه کشور شما از بخشی از خاک سوریه نشئت می‌گیرد، بی درنگ این حقایق را به ما اطلاع دهید و همه تدابیر را برای خنثی‌سازی این تهدید اتخاذ خواهیم کرد.

وزیر خارجه روسیه در ادامه تأکید کرد که کشورش تاکنون هیچ گونه پاسخ محسوسی به این پیشنهاد خود به رژیم صهیونیستی دریافت نکرده با این حال همچنان به ارائه آن ادامه خواهد داد.

لاوروف حضور نظامی امریکا در خاک سوریه را نیز نقض آشکار تصمیم‌های مشروعیت بین‌المللی توصیف کرد و همزمان خاطرنشان ساخت که روسیه به مقابله نظامی با این مسئله نمی‌پردازد بلکه به شدت از مقامات واشنگتن می‌خواهد که مواضع متعلق به دولت دمشق را هدف قرار ندهند. رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه در این رابطه نیز گفت: تماس‌هایی با امریکا از طریق کانال‌های نظامی داریم و این بدان دلیل نیست که ما مشروعیت حضور آن‌ها در سوریه را می‌پذیریم بلکه تنها به این خاطر است که آن‌ها باید در چارچوب قوانین مشخصی عمل کنند. لاوروف در این باره افزود: ما نمی‌توانیم آن‌ها را از آنجا بیرون کنیم و وارد درگیری‌های مسلحانه با آن‌ها نیز نمی‌شویم، با این حال با توجه به حضور آن‌ها در آنجا، با آن‌ها درباره آنچه جلوگیری از برخورد نامیده می‌شود، گفتگو می‌کنیم و از طریق آن نیز پیروی آن‌ها از قوانین مشخصی را محقق می‌سازیم؛ از جمله مسائل دیگر نیز به طور قاطع درباره غیرقابل قبول بودن استفاده از زور علیه مواضع متعلق به دولت سوریه صحبت می‌کنیم.

حمله چهار شنبه کور و بی‌تلفات بود

رسانه‌های غربی و صهیونیستی درباره تلفات بر مبنای ادعای دیده‌بان حقوق بشر سوریه مبنی بر اینکه در حملات هوایی نخستین ساعات بامداد روز چهارشنبه، ۲۴ دی، در استان دیرالزور ۵۷ تن کشته و ۳۷ تن دیگر زخمی شدند تبلیغات گسترده‌ای درباره مؤثر بودن این حمله به راه انداخته‌اند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار