اعتبار ۲۶۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های آبخیزداری وآبخوانداری
کد خبر: 1034519
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004L7n
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰
صندوق توسعه ملی تصویب کرد
معاون اداره کل منابع طبیعی و آبخیز داری خراسان رضوی گفت : در سال جاری ۲۶۰میلیارد اعتبار از این محل برای اجرای طرح های آبخیزداری وآبخوانداری استان تصویب گردیده و تا کنون بیش از ۱۰۰میلیارد ریال تخصیص یافته است .

محمود روشندل بیان کرد  : با اثربخشی بسیار خوب عملکرد طرح های آبخیزداری وآبخوانداری در کنترل سیلاب ها و کاهش خسارات ناشی از آن و همچنین تاثیر آن در پایدار نمودن منابع آبی بویژه قنات باعث شد اعتبارات صندوق توسعه ملی برای اجرای این طرح ها استمرار یابد.

وی با اشاره به اینکه  برنامه ریزی با اولویت مناطق سیل خیزی استان صورت گرفته است ،ادامه داد: درخواست های مردمی  تعداد۴۹ پروژه مکانیکی آبخیزداری وآبخوانداری در قالب بندهای خاکی ،بندهای سنگی ملاتی و گابیونی در دست اجرا بوده که باتخصیص کامل اعتبارات پروژه ها تکمیل وبه بهره برداری خواهد رسید این پروژه ها تعداد۵۰۰ رشته قنات را تحت پوشش داده که پیش بینی می شود با عملکرد این پروژها میزان آبدهی قنات به طور متوسط بیش از ۱۰لیتر بر ثانیه افزایش یابد.

 روشندل در پایان گفت : براساس ارزیابی های صورت گرفته با اجرای طرح های آبخیزداری ۵۳۰ مترمکعب جریان های سطحی کنترل و استحصال شده وبا کنترل سیلاب ها خسارات سیل به میزان ۵۰الی۶۰درصد کاهش می یابد. 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار