اشتغال 800 نفر با اجرای طرح یارانه دستمزد در اردبیل
کد خبر: 1033738
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004KvC
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۳
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل:
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: با اجرای طرح پرداخت ۳۰ درصد دستمزد نیروی کار به کارفرمایان در قالب طرح یارانه دستمزد، نزدیک به ۸۰۰ نفر در استان اردبیل مشغول کار شدند.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، قاسم رحیمی در تشریح جزئیات طرح پرداخت یارانه دستمزد اظهار کرد: اجرای این طرح در ۱۶ استان مرزی و محروم کشور با پرداخت ۳۰ درصد از دستمزد مصوب شورای عالی کار به کارفرمایان در قبال جذب نیروی کار جدید از حدود سه ماه پیش آغاز شده است.

وی افزود: مطابق آخرین دستورالعمل اجرایی طرح یارانه دستمزد کارگاه‌های دارای مجوز و دارای کد کارگاهی تا پنج برابر میانگین نیروی کار موجود بیمه شده می‌توانند کارجو جذب کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اظهارکرد: شرط سنی برای کارجو حداکثر ۳۷ سال است و برای کارجویان ذکور طول دوره خدمت به حداکثر سن افزوده می‌شود.

وی شرط بکارگیری افراد متقاضی در طرح یارانه دستمزد را داشتن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم و بالاتر از آن اعلام کرد و گفت: کارگاه در زمان اجرای طرح باید فعال بوده و کارجو را طبق دستورالعمل بکار گرفته باشد.

رحیمی اضافه کرد: پرداخت یارانه دستمزد معادل ۳۰ درصد حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار منوط به پرداخت حق بیمه و ارائه لیست بیمه است.

وی اضافه کرد: کارفرمایان بنگاه‌های تازه تاسیس هم که از فعالیت آن کمتر از یک سال گذشته باشد، می‌توانند تعداد کل نیروی بیمه شده خود را به عنوان کارجو به کارگیری کرده و از مزایای طرح یارانه دستمزد برخوردار شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل، حداکثر بهره‌مندی از طرح یارانه دستمزد برای هر شغل اولی را به مدت ۱۲ ماه ذکر کرد و ادامه داد: شغل اولی‌ها و کارفرمایان مشمول از طریق سامانه http://pyd.mcls.gov.ir نسبت به نام‌نویسی اقدام کنند.

وی کرد: سهمیه استان اردبیل در طرح یارانه دستمزد ۲ هزار نفر در نظر گرفته شده و هدف اصلی اجرای این طرح تحقق اشتغال پایدار و توسعه استان است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار