پیگیری میدانی رئیس مجلس درباره پرداخت یارانه ۱۲۰ هزار تومانی
کد خبر: 1033565
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004KsP
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰
قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در راستای نظارت میدانی و پیگیری واریز یارانه ۱۲۰ هزار تومانی، شب گذشته در منطقه ۱۲ شهرداری تهران با برخی اهالی محله امامزاده یحیی گفتگو کرد.
 
سرویس سیاسی جوان آنلاین: محمدباقر قالیباف در این نظارت میدانی با حضور در منازل برخی اهالی این محله که از اقشار بدون درامد و آسیب پذیر هستند، از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات مردم قرار گرفت.

از جمله موضوعاتی که رئیس مجلس در این برنامه پیگیری کرد، واریز یارانه ۱۲۰ هزار تومانی مصوب مجلس بود که در بهره مندی از این کمک‌ها پاسخ این خانواده‌ها منفی بود.

در این بازدید میدانی خانواده‌هایی که در این محله زندگی می‌کنند و برخی از آن‌ها حتی تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی قرار دارند، به اقای قالیباف اعلام کردند که فقط یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی را دریافت می‌کنند و نه تنها یارانه ۱۲۰ هزار تومانی اخیر که مصوبه مجلس است بلکه حتی یارانه معیشتی را که سال گذشته و پس از افزایش قیمت بنزین بنا بود به خانواده‌های ایرانی پرداخت شود دریافت نمی‌کنند.

از جمله زن و شوهر مسن یا زن سرپرست خانوار از کار افتاده و نیز خانواده‌های دیگری که به نظر می‌رسد تنها ممر درامد و زندگی آن‌ها یارانه‌های پرداختی است به رئیس مجلس و نماینده مردم تهران در مجلس گفتند که دولت فقط یارانه ۴۵ هزار و پانصد تومانی را برایشان واریز می‌کند و در این بین اقساط وام یک میلیون تومانی مربوط به شرایط کرونایی نیز از این یارانه کسر می‌شود.

در پایان این نظارت میدانی قالیباف تاکید کرد: باید این مسأله بررسی و مشخص شود که چه تعداد از افراد مشمول و به چه دلیل دچار این مشکل هستند و مجلس شورای اسلامی این اتفاق و عدم پرداخت یارانه ۱۲۰ هزار تومانی به مردمی را که این مصوبه برای بهره‌مندی آن‌ها تصویب شده است پیگیری خواهد کرد.

وی در پایان تصریح کرد: دلیل اینکه همیشه تاکید می‌شود باید امور از نزدیک و تا آخرین مرحله پیگیری کرد همین است تا اشکالات کار مشخص شود بنابراین هیچگاه نمی‌شود به گزارش‌های ارسالی بسنده کرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار