۸۳۰ هزار کارگر ساختمانی بیمه هستند
کد خبر: 1033521
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Krh
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۰۴:۲۰
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در جلسه‌ای با حضور نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی، نمایندگان تشکل‌های کارگری و بازنشستگی این شهرستان و همچنین فرماندار و مسئولان ادارات پاکدشت که در محل شعبه تأمین اجتماعی پاکدشت برگزار شد، اظهار داشت: در حال حاضر ۸۳۰ هزار کارگر ساختمانی بیمه هستند و در صورت تأمین منابع پایدار امکان استفاده حدود ۴هزار کارگر ساختمانی دیگر از خدمات تأمین اجتماعی فراهم می‌شود.
سرویس جامعه جوان آنلاین: مصطفی سالاری با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی در قبال جامعه تحت پوشش تعهداتی دارد، افزود: اولین تعهد سازمان تأمین اجتماعی پرداخت حقوق بازنشستگی مکفی است که در سال جاری برای بهبود شرایط بازنشستگان و افزایش حقوق این عزیزان اقدامات اساسی انجام شده‌است و علاوه بر افزایش سالانه حقوق، متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان نیز انجام شد.

سالاری ادامه داد: تأمین اجتماعی تنها صندوقی است که با مکانیزم‌های بیمه‌ای و با اتکا به منابع حاصل از حق بیمه در حال ارائه خدمات به جامعه تحت پوشش است و وابسته به دولت نیست.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی ارائه خدمات درمانی به جامعه تحت پوشش را دومین وظیفه اصلی این سازمان برشمرد و گفت: وظیفه ما تأمین خدمات درمانی است که اولویت اصلی ما خرید خدمات از وزارت بهداشت و سایر مراکز درمانی است. سالاری با بیان اینکه ترجیح سازمان تأمین اجتماعی خرید خدمات درمانی است، افزود: تولید درمان وظیفه وزارت بهداشت و خرید خدمات وظیفه سازمان تأمین اجتماعی است و احداث درمانگاه و بیمارستان توسط سازمان تأمین اجتماعی به نوعی کمک به وزارت بهداشت است.

وی با اشاره به محدودیت‌های موجود در شهرستان پاکدشت و نیاز این شهرستان به افزایش تخت‌های بیمارستانی گفت: ما آماده همکاری با وزارت بهداشت برای افزایش ظرفیت بیمارستان‌ها هستیم و می‌توانیم در تأمین منابع مالی نیز مشارکت کنیم به نحوی که هزینه‌ها از محل خرید خدمات درمانی تهاتر شود. سالاری تجهیز و ارتقای خدمات درمانگاه تأمین اجتماعی پاکدشت را امکان‌پذیر دانست و گفت: در زمینه جذب نیرو و افزایش تجهیزات این مرکز درمانی هیچ محدودیتی نداریم و هرگونه تجهیزاتی مه مورد نیاز است، خریداری می‌شود.

وی همچنین از افزایش ۱۰ برابری سهمیه وام بازنشستگان نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: پارسال ۱۸۰ میلیارد تومان وام به بازنشستگان پرداخت شد و امسال این رقم به ۲هزار میلیارد تومان رسیده‌است و تمام فرآیند درخواست تا پرداخت وام به صورت کاملاً غیرحضوری انجام می‌شود.

گفتنی است سخنان مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی درباره بیمه کارگران ساختمانی در حالی بیان شده که اواخر آبان ماه، معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران از تأمین اجتماعی به‌دلیل بیمه نکردن کارگران ساختمانی گلایه کرده‌بود. عبدالرضا گلپایگانی، با انتقاد از عدم پوشش بیمه‌ای کارگران ساختمانی توسط تأمین اجتماعی به‌رغم پرداخت سهم مالک، خواستار ورود نمایندگان مجلس و نمایندگان گروه‌های کارگری به این مسئله شده‌بود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار