تصویب کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۰
کد خبر: 1033231
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Kn1
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۰۵:۰۰
عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی از تصویب کلیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ در جلسه ظهر دیروز این کمیسیون خبر داد.

سرویس اقتصادی جوان آنلاین: علی‌اصغر خانی، عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با تسنیم، با اشاره به جلسه ظهر دیروز کمیسیون متبوع خود اظهار داشت: بررسی نامه رئیس‌جمهور درباره اصلاح لایحه بودجه و رأی‌گیری درباره کلیات بودجه سال ۱۴۰۰ در دستور کار جلسه اعضای کمیسیون تلفیق قرار داشت.


وی در همین راستا افزود: در ابتدای جلسه نمایندگان مخالف و موافق لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ نقطه‌نظرات خود را در رابطه با کلیات لایحه بودجه مطرح کردند و پس از آن آقای نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز مطالبی را پیرامون بودجه عنوان کرد و در نهایت رأی‌گیری درباره کلیات آن انجام شد.

این عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ بیان داشت: در نهایت لایحه بودجه با رأی اکثریت آرای نمایندگان به تصویب رسید و از جلسات بعدی اعضای کمیسیون بررسی جزئیات لایحه بودجه را در دستور کار خواهند داشت.

حجت‌الاسلام حسن روحانی، رئیس‌جمهور دیروز در نامه‌ای به رئیس مجلس اصلاحات لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ توسط دولت را به اطلاع مجلس رساند.

نامه بودجه‌ای روحانی به مجلس رسید

مالک شریعتی‌نیاسر با انتشار تصویری از نامه روحانی به قالیباف اعلام کرد: پافشاری مجلس بر اصلاح بودجه ۱۴۰۰ جواب داد. رئیس‌جمهور بالاخره بر اساس احکام نامه رهبری رسماً به رئیس مجلس نامه زد که در راستای تعامل مثبت سه قوه و جلسه اخیر به میزبانی مجلس تلقی می‌شود.

او تأکید کرده که پیشنهادات محتوایی نامه را تأیید نمی‌کنیم؛ این گام اول اصلاح بودجه ۱۴۰۰ است.

گفتنی است، در نامه رئیس‌جمهور به رئیس مجلس که به بهارستان ارسال شد آمده است: ازگشت به نامه شماره ۱۰ /۷۲۱۶۳/ د مورخ ۲۵ /۹ /۱۳۹۹ جنابعالی و عطف به نامه شماره ۱۰۶۷۸۵ مورخ ۲۳ /۹ /۱۳۹۹ رئیس دفتر محترم مقام معظم رهبری (مدظله العالی) آثار تغییرات مزبور در لایحه بودجه ۱۴۰۰ به شرح زیر می‌باشد:
افزایش مصارف به میزان ۵۳ هزار میلیارد تومان شامل: ۱- بازپرداخت تعهدات دولت به صندوق توسعه ملی بابت اقساط تسهیلات ۱۷۵ میلیون یورویی به بیمه سلامت به میزان ۳ هزار میلیارد تومان و ۲- افزایش مصارف بابت جبران موارد مندرج در جدول بند هـ تبصره ۴ به میزان ۵۰ هزار میلیار تومان.

کاهش منابع ناشی از مجوز استفاده از ۱۸ درصد سهم صندوق توسعه ملی صرفاً در صادرات یک میلیون بشکه در روز به میزان ۴۰ هزار میلیارد تومان؛ لذا تراز منابع و مصارف در راستای تحقق دستور مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به شرح زیر در لایحه بودجه ۱۴۰۰ اعمال می‌شود: ۱- مبلغ ۵۳ هزار میلیارد تومان از محل افزایش فروش اوراق مالی و ۲- مبلغ ۴۰ هزار میلیارد تومان از محل صرفه‌جویی حین اجرا و کاهش تخصیص مصارف توسط سازمان برنامه و بودجه کشور.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار