از صدور دفترچه سلامت در عرض ۵ دقیقه تا حذف اسناد کاغذی از بیمارستان‌ها در آذربایجان
کد خبر: 1032973
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Kir
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۹
مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌شرقی گفت: طبق دستور ستاد کل مبارزه با کرونا این موضوع متوقف شده است و هر فردی که بخواهد، می‌تواند در عرض ۵ دقیقه دفترچه سلامت دریافت کند.

وحید مجیدی  در نشست خبری با رسانه‌ها و همایش تجلیل از پزشکان خانواده و مراقب سلامت اظهار داشت: امید است با نگرش رئیس سازمان نسبت به سطح یک و توجه به پرداختی شاهد ارتقای جمعیت یک‌میلیون صد نفری روستایی باشیم. 

وی افزود: با توجه به زحمات پزشکان خانواده در مناطق روستایی باید از لحاظ مالی و پرداختی نیز هیچ مشکلی نداشته باشند که البته مشکلات زیادی نبود و هر آن چیزی که وجود داشته باشد هم حل شود. 

مدیرکل بیمه سلامت استان  خاطرنشان کرد: قبلا موضوع آزمون وسع برای دریافت دفترچه وجود داشت ولی در حال حاضر به خاطر شرایط کرونایی و طبق دستور ستاد کل مبارزه با کرونا این موضوع متوقف شده است و هر فردی  که بخواهد، می‌تواند در عرض ۵ دقیقه دفترچه سلامت دریافت کند. 

وی در ادامه به حذف اسناد کاغذی اشاره کرد و گفت: مقرر است تا تمام بیمارستان‌های خصوصی و غیردانشگاهی اسناد بستری خود را به صورت الکترونیکی تا پایان دی‌ماه ارائه داده و وارد این طرح خواهند شد و دیگر هیچ بیمارستان دیگر اسناد کاغذی نخواهد داشت. 

مجیدی در خصوص آخرین وضعیت داروهای کرونایی تحت پوشش بیمه سلامت، یادآور شد: آخرین داروی بیماران کرونایی داروی رمدسیویر است که این دارو با قیمت ۷۷۰  تومان با سوبسید ۱۰ درصد پرداخت می‌شد که قبلا  تا ۱۰ میلیون تومان در بازار آزاد به فروش می‌رسید. 

وی متذکر شد: تقریبا دیگر دارویی مرتبط با کرونا نمانده است که مورد تعهد بیمه نباشد به‌طوریکه بالغ بر ۶۴ میلیارد تومان طی ۹ ماه گذشته هزینه بستری تقبل شده است. 

برچسب ها: بیمارستان ، رسانه ، همایش
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار