درایت رهبری و مجاهدت مردم ده‌ها فتنه را خنثی کرده است
کد خبر: 1032916
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Khw
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۰
دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران:
در طول چهار دهه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، ده‌ها فتنه در کشور سر برآورده که با درایت و هوشمندی و شجاعت رهبری و نیز هوشیاری و اخلاص و مجاهدت توده‌های مردم یا قبل از وقوع خنثی شده و یا در دستیابی به اهداف خود ناکام مانده است.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: علی باقری کنی، معاون امور بین‌الملل رئیس قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران صبح دیروز در جمع مدیران و معاونان ستادی و استانی سازمان پزشکی قانونی با اشاره به وقایع و فتنه‌های رخ داده در طول پیروزی انقلاب اسلامی در کشورمان، اظهار کرد: در طول بیش از چهار دهه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، ده‌ها فتنه در کشور سر برآورده که با درایت و هوشمندی و شجاعت رهبری و نیز هوشیاری و اخلاص و مجاهدت توده‌های مردم یا قبل از وقوع خنثی شده و یا در دستیابی به اهداف خود ناکام مانده است.

آلودگی خواص، منشأ شکل‌گیری فتنه

باقری کنی تصریح کرد: فتنه لیبرال‌ها و ملی‌گراها، فتنه بنی صدر، فتنه خلق مسلمان، فتنه گروه‌های چپ، فتنه گروه‌های تروریستی، فتنه روحانیت‌زدایی از حاکمیت، فتنه قائم مقام رهبری و فتنه تحمیل سازش در جنگ تحمیلی، از جمله فتنه‌های دوران ۱۰ ساله نخست انقلاب بود که با درایت امام و میدان‌داری مردم خنثی شد و با وجود تحمیل هزینه‌های زیاد به کشور و مردم، نتوانست به اهداف شوم خود دست یابد. وی در ادامه افزود: فتنه روزنامه‌های زنجیره‌ای، فتنه نمایندگان مجلس ششم، فتنه همراهی صدام در حمله به کویت، فتنه تیر ۷۸، فتنه تجاوزگری‌های طالبان افغانستان و فتنه ۸۸ نیز از جمله فتنه‌های دوران ۳۰ ساله رهبری آیت‌الله خامنه‌ای است که با وجود بزرگی ابعاد آن و برخورداری از حمایت‌ها و پشتیبانی‌های خارجی، نه تنها ناتوان از کسب موفقیت راهبردی گردید، بلکه با درایت رهبری و میدان‌داری مردم، این فتنه‌ها فرصت‌های بی‌نظیری را پیش روی انقلاب اسلامی گذاشت.

بنا به گفته باقری کنی، آفت «آلودگی خواص» منشأ اصلی شکل‌گیری فتنه و «ویروس تردید» عامل اصلی سست کردن عزم و اراده مردم در جانبداری از حق است.

ویروس تردید ابزار دشمن برای سست کردن اراده مردم

دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران اذعان کرد: اگر دشمن در دستیابی به اهدافش ناکام بماند، تلاش می‌کند تا با فریب مردم آن‌ها را از مسیر درست منحرف کند و چنانچه در این مرحله نیز موفق نشود، ویروس تردید را در میان افکار عمومی رها می‌کند تا عزم راسخ مردم در صیانت از منافع ملی را دچار اختلال کرده و مرز‌های هویت ملت ایران را مخدوش نماید تا از این طریق از آب گل‌آلود فتنه، ماهی سیطره و سلطه خود بر مردم را صید نماید. وی با تأکید بر اینکه ویروس تردید آن‌قدر خطرناک است که حتی می‌تواند پیروزی را به شکست تبدیل نماید، بیان کرد: پیروزی قطعی حضرت امیر علیه السلام در جنگ صفین با تردید برخی از پیروان ایشان به شکست منتهی شد.

باقری کنی یادآور شد: دشمن تلاش دارد همه شکست‌های قبلی خود را با ترویج ویروس تردید میان مردم جبران کند که در این چارچوب خواص نقش تعیین کننده‌ای دارند. عنصر اصلی برنامه سیاسی و رسانه‌ای دشمن در قبال انقلاب اسلامی ترویج ویروس تردید میان مردم است. دشمن با ایجاد تردید در مردم قصد دارد اراده آن‌ها را به چالش بکشد و از این طریق و با کمترین هزینه اهداف تجاوزکارانه و برتری جویانه‌اش را تأمین نماید. وی افزود: فتنه که از درون اختلاط میان حق و باطل سر بلند می‌کند، امری درون‌زا نیست، بلکه خواص آلوده با برنامه‌ریزی و به طور هدفمند کاری می‌کنند تا تشخیص حق و باطل برای توده‌های مردم مشکل شود تا در این فضای غبارآلود که تمییز حق و باطل آسان نیست، طعمه خود را که کسب قدرت است، صیدکنند.

فتنه، واقع نمایی را به جای واقع گرایی جا می‌زند

معاون رئیس قوه قضائیه در بخش دیگری از اظهاراتش، عنوان کرد: پیرایش خواص به ویژه خواصی که در جایگاه حاکمیتی قرار می‌گیرند، آن‌قدر مهم است که رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم «شرط مشروعیت همه مقامات حکومت جمهوری اسلامی»، را طهارت اقتصادی، عنوان نمودند.

به عبارت دیگر، دوری از هرگونه آلودگی معیار و ملاک صلاحیت کارگزاران جمهوری اسلامی است. به همین جهت رهبر انقلاب «دوری از شیطان حرص» و «گریز از لقمه حرام» را از الزامات مسئولان حکومتی در جمهوری اسلامی برشمارند.

دبیر ستاد حقوق بشر همچنین یکی از ویژگی‌های فتنه را هم‌راستایی اهداف فتنه با برنامه‌های دشمن دانست و گفت: بنابراین همواره فتنه‌انگیزان مورد حمایت دشمن هستند. یکی از کارویژه‌های جریان فتنه آن است که «واقع‌نمایی» را به‌جای «واقع‌گرایی» جا بزند. به عبارت دیگر، برنامه فتنه‌گران آن است که آنچه را که تأمین‌کننده اهداف جریان فتنه است، به عنوان واقعیت به فکر و ذهن مردم تحمیل کنند، هرچند که مدعای آن‌ها صددرصد خلاف واقع هم باشد. باقری کنی در پایان گفت: «واقع‌نمایی» یعنی سراب را به عنوان برکه مملو از آب زلال نمایش دادن و با فریب توده‌ها، هدف نامشروع خود را دنبال کردن و آن را «واقع‌گرایی» نشان دادن و هر «واقع‌بینی» را با برچسب ضد واقع‌گرایی از میدان به در کردن.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار