برای پایان هفته برفی آماده هستیم
کد خبر: 1032086
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004KUY
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۶
استاندار البرز خبرداد
نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: طبق گزارش اداره کل هواشناسی استان، پایان هفته جاری شاهد بارش های گسترده برف و باران خواهیم بود از این رو ضرورت دارد تمامی دستگاه های مسئول، آمادگی لازم را داشته باشند.

شهبازی در جلسه مدیریت بحران استان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، با بیان اینکه ضرورت دارد با تدابیر پیشگیرانه از وقوع حوادث طبیعی جلوگیری کنیم، افزود: 2 سد بزرگ امیرکبیر و طالقان که بخش بالایی از آب شرب پایتخت و استان را تامین می کند، در البرز مستقر هستند.
وی ادامه داد: امسال نیز با هماهنگی های صورت گرفته بخشی از آب سدهای مستقر در استان رهاسازی شده تا از سرریز سدها بواسطه بارش نزولات جوی در پاییز و زمستان جلوگیری شود.
شهبازی گفت: همچنین ساماندهی و مدیریت رودخانه های فصلی بویژه دلمبر و برغان و سایر آبراهه های استان تحت نظارت است.
وی افزود: شهرداری ها و شرکت آب منطقه ای استان موظف هستند در شهرها و خارج شهرها نسبت به ساماندهی رودخانه ها و آبراهه ها اقدام کنند چراکه هر گونه سهل انگاری در این راستا منجر به خسارت به مردم می شود.
استاندار البرز اضافه کرد: از سال ها پیش روند ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم و بستر نهر دلمبر، مشکلاتی را رقم زده که اکنون ساماندهی این امر را دشوار کرده است.
وی گفت: این ساخت و سازها در مسیر دلمبر، مسیر رودخانه را منحرف و راه را برای عبور آب سد کرده است.
شهبازی افزود: برای هر گونه مکاتبه و هماهنگی جهت ساماندهی این رودخانه، آمادگی لازم را داریم ولی شهرداری کرج و شرکت آب منطقه ای البرز باید در این راستا تدابیر ویژه ای را داشته باشند تا حادثه ای رخ ندهد.
وی گفت: طبق گزارش اداره کل هواشناسی استان، پایان هفته جاری شاهد بارش های گسترده برف و باران خواهیم بود از این رو ضرورت دارد تمامی دستگاه های مسئول، آمادگی لازم را داشته باشند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار