ضرورت ایجاد ۲۰۰ ایستگاه جدید سنجش آلودگی هوا در پایتخت
کد خبر: 1032039
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004KTn
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۱
کعبی گفت: افزودن حدود ۲۰۰ ایستگاه جدید سنجش آلودگی هوا در پایتخت می‌تواند مفید باشد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: هلیا کعبی مدیرکل دفتر پایش فراگیر محیط زیست با اشاره به لزوم افزایش تجهیزات ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا اظهار کرد: عمر مفید سنسور‌های ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا ۵ سال است و بررسی گاز‌های آلاینده هم در برخی از ایستگاه‌های سنجش انجام می‌شود، بنابراین افزودن حدود ۲۰۰ ایستگاه جدید به مجموعه می‌تواند اثربخش باشد.

او با اشاره به اینکه در این راستا امیدمان به اعتبارات صندوق ملی محیط زیست است، گفت: بررسی گاز‌های آلاینده در برخی از ایستگاه‌های سنجش قرار می‌گیرد و تمام دستگاه‌ها این توانایی را ندارند.

مدیرکل دفتر پایش فراگیر محیط زیست بیان کرد: زمانی که دلار ۱۰ هزار تومان بود، اعتبار سالانه برای تجهیز و نگهداری از هر ایستگاه حدود ۱۰۰ میلیون تومان برآورد می‌شد، اما اعتباری که دریافت کردیم فقط حدود ۲۰ میلیون تومان بود و همین کار را سخت می‌کرد.

کعبی با اشاره به راه اندازی اپلیکیشن جدیدی برای اندازه‌گیری آلایندگی هوا، گفت: اپلیکیشن جدیدی در دست اجرا داریم که اطلاعات به روز آلایندگی‌ها را نمایش می‌دهد، این اپلیکیشن پس از آغاز فعالیت می‌تواند اثرات خوبی در روند اطلاع رسانی داشته باشد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار