متهم: مقتول اذیت می‌کرد با مشت زدمش!
کد خبر: 1031540
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004KLk
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۵
مرد ورزشکار که متهم است بچه‌محل‌شان را با ضربه مشت به کام مرگ کشانده در جلسه دادگاه گفت اذیت‌های مقتول باعث حادثه مرگبار شده بود.
سرویس حوادث جوان آنلاین: مهر‌سال‌۹۷، مأموران پلیس تهران از مرگ مشکوک مرد جوانی در یکی از بیمارستان‌های شهر باخبر و راهی محل شدند. اولین شواهد نشان داد پرهام ۲۵‌ساله که بر اثر ضربه مغزی به بیمارستان منتقل شده‌بود، به علت شدت جراحت و شکستگی جمجمه به کما رفته و بعد از چند روز فوت کرده است. با انتقال جسد به پزشکی قانونی، تحقیقات برای شناسایی عامل یا عاملان قتل آغاز شد تا اینکه مادر پرهام یکی از دوستان پسرش به نام عرفان را عامل قتل معرفی کرد. به این ترتیب عرفان تحت تعقیب قرار گرفت و چند روز بعد از حادثه شناسایی و بازداشت شد. عرفان که ورزشکار بود، گفت: «من فقط یک مشت به چانه پرهام زدم و او روی زمین افتاد. آن ضربه نمی‌توانست کشنده باشد.»

با انکار قتل از سوی مرد جوان و نظر کارشناسان پزشکی قانونی، کیفرخواست علیه عرفان به اتهام قتل شبه عمد صادر و وی راهی زندان شد.

پرونده بعد از صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و بعد از تعیین شعبه در وقت رسیدگی، روی میز هیئت قضایی شعبه دهم دادگاه قرار گرفت. بعد از اعلام رسمیت جلسه، مادر مقتول در حالی که اشک می‌ریخت در جایگاه ایستاد و گفت: «متهم با پسرم اختلاف داشت و چند بار با هم درگیر شده‌بودند. او قاتل پسرم است. از او به اتهام قتل عمد شکایت دارم و درخواست قصاص دارم.»

در ادامه متهم در جایگاه ایستاد و گفت: «من و پرهام بچه محل بودیم و از قبل همدیگر را می‌شناختیم. با هم اختلافی نداشتیم تا اینکه مدتی قبل او مدام بهانه می‌گرفت تا با من درگیر شود. علت این بهانه‌گیری‌هایش را نمی‌دانستم. حتی بار‌ها سد راهم شده بود و مرا مسخره کرده بود. او به هر دلیلی می‌خواست مرا اذیت کند، اما من اهمیتی نمی‌دادم.» متهم در خصوص روز حادثه گفت: «آن روز در خیابان بودم که او را دیدم. پرهام یکباره دستم را گرفت و بعد از فحاشی یک مشت به من زد. جای خالی دادم و مشت او به من نخورد، اما این رفتار مرا عصبانی کرد به همین خاطر یک ضربه با مشت به صورتش زدم که به چانه او خورد. پرهام همان لحظه تعادلش به هم خورد و روی زمین افتاد. سپس از سرش خون جاری شد. همان لحظه با اورژانس تماس گرفتم و او را به بیمارستان رساندیم، اما او به کما رفت و بعد از ۹‌روز فوت کرد.»

متهم در آخرین دفاعش گفت: «سالهاست ورزش می‌کنم و دستان قوی دارم. پرهام با رفتارهایش مرا تحریک کرد تا با هم درگیر شویم. فکر نمی‌کردم ضربه دستم کاری باشد و باعث مرگ او شود.»

در پایان هیئت قضایی با توجه به دفاعیات متهم، پرونده را برای تحقیقات بیشتر به دادسرا فرستاد تا با تحقیق از شاهدان حادثه و استعلام دوباره از پزشکی قانونی، بار دیگر در نوبت رسیدگی قرار گیرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار