جهاد خاموش سربازان گمنام امام زمان (عج) در جنگ شدید اطلاعاتی
کد خبر: 1031522
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004KLS
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۲
رسول سنایی‌راد
امنیت ضرورت و لازمه زندگی بشری و پیشرفت و ترقی آن است که متأسفانه فقط زمانی اهمیت، نقش و ارزش آن معلوم می‌شود که مخدوش شده یا از بین رفته باشد.

از این رو حضرت امیرالمومنین علی (ع) از امنیت در کنار سلامت به عنوان نعمت‌های ناشناخته یاد می‌فرمایند. یعنی همانگونه که ارزش سلامتی در شرایط از دست رفتن و شروع درد و رنج ناشی از فقدان آن قابل درک است، ارزش امنیت هم در شرایط کمبود یا عدم امنیت و پدید آمدن ناامنی، فهمیده می‌شود. به همین خاطر اغلب اوقات نیرو‌ها و دست‌اندکاران امر خطیر تأمین امنیت نه تنها چندان مورد توجه و قدرشناسی نیستند، بلکه ناآگاهی از چگونگی تأمین امنیت که مستلزم تلاش‌ها، تحمل سختی‌ها، رشادت ها، از خودگذشتگی‌های فراوان نیرو‌های امنیتی و اضطراب و نگرانی خانواده‌های آنان است، هرگونه نقص و نقض امنیتی با واکنش‌های تند و گاه به دور از انصاف مواجه می‌شود. حال آنکه نهاد‌های امنیتی و نیرو‌های آن در کشور ما در یک جنگ اطلاعاتی و امنیتی پرشدت قرار دارند که متأثر از عوامل زیر است:

۱- نگرانی برخی از کشور‌های غربی و حتی کینه آنان نسبت به استقلال، پیشرفت و قدرت‌یابی جمهوری اسلامی ایران که آن را مغایر سیاست‌های برتری‌جویانه و سلطه‌طلبانه خود می‌دانند.

۲- وجود رقابت و در مواردی خصومت در برخی کشور‌های منطقه که ایران قوی و مقتدر را مزاحم یا مانع برخی سیاست‌های توسعه‌طلبانه خود تلقی و از نفوذ و قدرت منطقه‌ای آن در ناراحتی به‌سر می‌برند.

۳- تلاش گروهک‌ها و عناصر ضد انقلاب و مخالف نظام اسلامی برای براندازی که در طیفی از گروهک‌های سیاسی وابسته و جاسوس دشمن تا قومی جدایی‌طلب و یا عناصر سلطنت‌طلب و سکولارمسلک مخالف نظام دینی قرار می‌گیرند.

۴- فرصت‌طلبی و سودجویی عناصر آلوده و منفعت‌طلب که نیل به منافع خود را فراتر از قانون دنبال و در این مسیر از دست زدن از هیچ جنایت و خیانتی فروگذار نیستند که نمونه شناخته شده آن باند‌های قاچاق و مفسدان مالی و اقتصادی می‌باشند. علاوه بر موارد فوق، باید از سوءاستفاده برخی عناصر وابسته به گروهک‌های تکفیری جهت عبور از خاک کشورمان به مناطق هدف و در مواردی همکاری با برخی گروهک‌های خرابکار و شرور نیز نام برد که مهار و کنترل آن‌ها مستلزم مجاهدت‌های سخت سربازان گمنام در نهاد‌های اطلاعاتی ایران اسلامی است. تلاش‌هایی که گرچه پنهان و گمنام انجام می‌شود که جزو الزامات کار اطلاعاتی محسوب می‌شود، اما آثار آن امنیت و اقتدار کشورمان با اتکا به همین مجموعه اطلاعاتی و امنیتی مستقل و کارآمد است.

نهاد‌هایی که تنها در حدود یک سال گذشته توانسته‌اند ضمن خنثی‌سازی ده‌ها اقدام تروریستی و خرابکارانه و دستگیری یا معدوم‌سازی عناصر تروریست و خرابکار و کشف چندین باند فساد و قاچاق و دستگیری چندین عنصر نفوذی و جاسوس، برخی عناصر کلیدی گروهک‌های تروریست و برانداز مثل جمشید شارمهد، سرکرده گروهک تروریستی تندر و حبیب اسیود، از سرکردگان گروهک تروریست النضال را دستگیر و به داخل کشور منتقل نمایند. همچنین نیما زم سرکرده کانال ضدانقلابی آمدنیوز نیز دستگیر شده و عمر شاهوزهی سرکرده گروهک تروریستی جیش‌العدل در خارج از کشور به هلاکت رسید. این در حالی است که متأسفانه این عناصر ضدانقلابی معمولاً تحت حمایت و پشتیبانی سرویس‌های جاسوسی کشور‌های بیگانه بوده و حفاظت نیز می‌شدند. اهمیت جهاد خاموش نهاد‌های اطلاعاتی کشور و سربازان گمنام آن زمانی روشن‌تر می‌شود که به سابقه، توان، همکاری و هم افزایی سرویس‌های اطلاعاتی و جاسوسی جبهه مقابل در این جنگ اطلاعاتی که شامل کشور‌های امریکا، چند کشور اروپایی، رژیم صهیونیستی و برخی کشور‌های عربی و حتی همسایگان غیرعرب کشورمان توجه داشته باشیم. سرویس‌هایی که نه تنها هیچ محدودیتی در دسترسی به تجهیزات پیشرفته جاسوسی و نفوذ ندارند، بلکه مقید به هیچ ضابطه و اصل اخلاقی نبوده و با برخورداری از زدوبند‌های حرفه‌ای دارای حاشیه امن و سپر‌های حفاظتی مطمئن نیز می‌باشند.

علاوه بر این سرویس‌های برخی کشور‌ها مثل امریکا، انگلیس، رژیم‌صهیونیستی، متأسفانه از دوره رژیم منحط پهلوی دارای شبکه‌های پنهان و عناصر مرتبط و نفوذی بوده که بخشی از آن را تاکنون حفظ کرده و سرویس کشور هایی، چون عربستان با هزینه دلار‌های نفتی، پس از پیروزی انقلاب اسلامی به آنان پیوسته و با خیانت عناصر و گروهک‌های ضدانقلابی مثل منافقین، سلطنت طلب‌ها و گروهک‌های تجزیه‌طلب قومی در شرق، شمال‌غرب و جنوب غرب کشورمان، به دنبال ضربه به ثبات و امنیت جمهوری اسلامی بوده و هستند. هدف کثیفی که برای پیشبرد آن از هیچ اقدام تروریستی و خشن فروگذار نبوده و برای انجام آن از پیشرفته‌ترین فناوری، تکنیک و ابزار روز استفاده و به هیچ معیار اخلاقی و انسانی پای بند نیستند.

از این رو وقایعی، چون ترور شهید فخری زاده، گرچه یک خسارت و ضربه امنیتی سنگین است که باید عبرت‌آموز بوده و ضرورت آسیب شناسی و شناخت ضعف‌ها و خلأ‌های امنیتی را با یادآوری می‌کند، اما نباید به بهانه‌ای برای عقده‌گشایی، متهم‌سازی و تضعیف نهاد‌های اطلاعاتی و بی‌انصافی نسبت به مجاهدت‌های خاموش سربازان گمنامی شود که برای تأمین امنیت کشور و مقابله با توطئه‌ها، خیانت‌ها و جنایت‌های هدف‌گذاری شده درجنگ اطلاعاتی پرشدت علیه کشورمان مقتدرانه، اما مظلوم، غریبانه و بدون نام و نشان به فداکاری و ایثار مشغول هستند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار