آرامستان های شهر اصفهان همچنان بسته است
کد خبر: 1031469
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004KKb
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۲
مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان:
احمدرضا مرادی با اشاره به اینکه آرامستان های شهر اصفهان همچنان بسته است، گفت: بازگشایی آرامستان های شهر اصفهان تنها با رعایت همه موارد بهداشتی از سوی مراجعان امکان پذیر خواهد بود.

به گزارش سعید عرفان منش خبرنگار جوان انلاین از اصفهان،مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان اظهار کرد: شیوع ویروس کرونا در کشور موجب شد تا خانواده های متعددی با مرگ ناگهانی عزیزانشان مواجه و داغدار شوند و در غم عزیز از دست رفته شان، به سوگ بنشینند اما به دلیل شرایط موجود، محدودیت های زیادی در فرآیند تشییع، تغسیل، تدفین و مراسم های سوم، هفتم، چهلم به وجود آمده است. 

وی ادامه داد: در همین راستا سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان برای برون رفت از شوک از دست دادن فرد متوفی و تجربه سوگ ابراز نشده برای داغدیدگان، برگزاری مراسم سوگواری به صورت محدود و با رعایت همه اصول بهداشتی و رعایت فاصله فیزیکی برای حل فرایند سوگ را مورد توجه قرار داده بود.

مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان افزود: متاسفانه به علت عدم توجه و عدم رعایت موارد بهداشتی توسط تعداد معدودی از افراد و به خطر افتادن سلامت شهروندان، بر اساس مصوبات ستاد مدیریت بیماری کرونا، آرامستان باغ رضوان و آرامستان های محلی تعطیل شد و پذیرش زائران برای زیارت اهل قبور و برگزاری مراسم امکان پذیر نیست و فقط خدمات مربوط به خاکسپاری با حضور حداقلی افراد انجام می شود.

 وی بیان کرد: هرچند که این تعطیلی نیز با واکنش های متفاوتی مواجه و بسیاری از خانواده ها علیرغم غم و اندوه فراوان و دوری از عزیزان از دست رفته خود همکاری لازم را با آرامستان ها انجام و از مراجعه به آرامستان ها خودداری کردند ولی تعداد کمی از افراد با پارک خودروهای خود در حاشیه خیابان و ورودی های آرامستان با پای پیاده به زیارت اهل قبور رفتند.

مرادی افزود: قطعا این موضوع مخاطرات زیادی را برای آرامستان ها و برای خود آنها به دنبال خواهد داشت که با این حال از همه شهروندان درخواست می شود، زیارت اهل قبور را به زمان دیگری موکول و از مراجعه به آرامستان ها خودداری و با مشارکت و همکاری با خادمان خود، نقش مثبت و انسان دوستانه ای در پیشگیری از شیوع بیشتر این ویروس منحوس داشته باشند.

وی تصریح کرد: در صورت عادی شدن شرایط، بازگشایی آرامستان به اطلاع مردم می رسد.

مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان افزود: از خانواده های داغدار و مصیبت دیده نیز تقاضا داریم با رعایت شیوه نامه ها و دستورالعمل های بهداشتی، فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و با کمترین نفرات و بسیار محدود برای انجام آئین خاکسپاری به آرامستان باغ رضوان مراجعه و از هرگونه تجمع و ازدحام خودداری و پس از انجام مناسک خاکسپاری سریعا محل را ترک کنند.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی