سه هزار و ۸۰۰ باغ‌ویلای غیرمجاز در خراسان رضوی قلع و قمع شد
کد خبر: 1031072
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004KEC
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۳
مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی خبر داد
مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: از ابتدای امسال تاکنون سه هزار و ۸۰۰ قطعه باغ‌ویلای بدون مجوز که بطور غیرمجاز در عرصه زمینهای کشاورزی این استان بنا شده‌اند قلع و قمع شدند.

محمدرضا قوسیان  ، مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون سه هزار و ۸۰۰ قطعه باغ‌ویلای بدون مجوز قلع و قمع شدند، گفت: با هر مورد تغییر کاربری برخورد می‌شود و اغماضی در این زمینه وجود ندارد؛ در شهرهای کوچک طی ۴۸ ساعت و در شهرهای بزرگتر با توجه به تعدد بیشتر تخلف در این زمینه در زمان بیشتری اقدام به برخورد با متخلفان می‌شود.

وی  با بیان اینکه هم اکنون چهار شهر مشهد، چناران، طرقبه و نیشابور به شدت درگیر و دارای جاذبه برای تغییرکاربری هستند،گفت:با توجه به جدیتی که در برخورد با متخلفان در این زمینه وجود دارد علاوه بر اداره امور اراضی در تمامی مراکز خدمات جهاد کشاورزی نیز کارشناس امور اراضی مستقر شده است تا رصد و پیگیری تغییرکاربری‌های غیرمجاز انجام شود.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی، تصریح کرد: در روند تغییرکاربری‌های غیرمجاز مشخص شده اغلب بنگاههای مشاوره املاک  دخیل هستند.

وی بیان کرد: ملاک عمل ما در برخورد با متخلفان تغییر کاربری، ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌هاست که بر اساس آن هرگونه تغییر کاربری در قالب ایجاد بنا، برداشتن یا افزایش شن و ماسه و سایر اقداماتی که به تشخیص وزارت جهاد کشاورزی تغییر کاربری محسوب می‌گردد، چنانچه به‌طور غیرمجاز و بدون اخذ مجوز از کمیسیون موضوع تبصره (۱) ماده (۱) این قانون صورت پذیرد جرم بوده و مأموران جهاد کشاورزی محل مکلفند نسبت به توقف عملیات اقدام و مراتب را به اداره متبوع جهت انعکاس به مراجع قضایی اعلام نمایند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی