اسد: ماکرون به دنبال جذب اسلام‏هراسان است
کد خبر: 1030632
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004K76
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۱
رئیس‌جمهور سوریه تلویحاً گفته رئیس‌جمهور فرانسه دین را در جامعه فرانسه تخریب کرده و تأکید کرده که ماکرون از تخریب دین برای جلب اسلام‌هراسان در انتخابات استفاده می‌کند.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، بشار اسد در نشست دوره‌ای وزارت اوقاف در مسجد العثمان دمشق درباره اهمیت تفکر صحبت کرد و گفت: ما در وضعیت جنگی هستیم که چه اقتصادی، چه نظامی و چه فکری باشد، به سمت عقاید پیش می‌رود. او گفته که مسائل امنیتی و معیشتی با برطرف کردن مشکلات و از بین بردن دلایل و اسباب آن، حل می‌شود، اما مسائل فکری، جزو مسائل مزمن و صعب‌العلاج است. تروریسم یک محصول اسلامی نیست، بلکه نتیجه شکاف‌های موجود در جامعه است. وی گفت: به جای اینکه دین ابزاری برای پیشرفت جوامع باشد به ابزاری برای تخریب جوامع تبدیل شده است. وضعیت جهان مثل اقیانوس مواجی است که امواجش از هر طرف ضربه وارد می‌کند، از طریق تروریسم به امنیت ضربه می‌زند و از طریق محاصره و گرسنگی به اقتصاد و از طریق به انحطاط کشیدن جوامع به تفکر آن‌ها آسیب وارد می‌کند.

بشار اسد گفت: در این اقیانوس کشتی‌ها و قایق‌های برخی به آرامی حرکت می‌کند و برخی غرق می‌شوند. تفاوت و قدرت این قایق‌ها برای مقابله با این امواج عوامل امنیت و ثباتی است که این قایق‌ها از آن برخوردارند. این وضعیت ماست، اگر این عوامل را نداشتیم از همان هفته‌های اول غرق می‌شدیم و در عین حال اگر آن عوامل را حفظ کرده بودیم امروز این بهای سنگین را نمی‌پرداختیم. اسد گفت: اصل تفکر در منطقه در شرق و نه فقط در سوریه، دین است، چراکه در تمام جوانب زندگی وجود دارد. کافی است این تفکر را خراب کنیم تا جوامع را تخریب کنیم. آنچه قدرت جوامع را در مقابله با طوفان‌های ویرانگر تعیین می‌کند، عوامل ثبات و ایمن‌سازی این جوامع در برابر نفوذ فکری است. رئیس‌جمهور سوریه با فرصت‌طلب خواندن رؤسای جمهور ترکیه و فرانسه گفت: امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه که سال آتی انتخابات دارد، می‌خواهد توجه طرفداران اسلام‌هراسی را به خود جلب کند. ترکیه نیز مانند فرانسه انتخابات را در سال ۲۰۲۳ پیش روی دارد. رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه محبوبیت خود را از دست داده و دیگر هیچ دروغی برای متقاعد کردن مردم خود ندارد، برای همین تصمیم گرفت خود را حامی اسلام نشان دهد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار