پنس: پیروز انتخابات هنوز مشخص نشده است
کد خبر: 1030245
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004K0r
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۸
در تلاش برای جلب آرای جمهوریخواهان در دور دوم انتخابات سنا
معاون رئیس‌جمهور امریکا با هدف تشویق جمهوریخواهان ایالت جورجیا برای شرکت در دور دوم انتخابات سنا، با موضعی مشابه رئیس‌جمهور این کشور گفت که هنوز نتیجه انتخابات ریاست جمهوری قطعی نیست. مشاور سابق رئیس‌جمهور امریکا هم برای دفاع از ادعای تقلب در انتخابات ریاست جمهوری، از انتقال آرا از کره‌شمالی به نفع رقیب دموکرات سخن گفته است.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: مایک پنس در تجمعی که برای حمایت از نامزد‌های جمهوریخواه رقابت دور دوم کرسی‌های سنا برگزار شده بود، ادعا کرد که برنده انتخابات هنوز تعیین نشده است و گفت: «در مبارزه بمانید. در مبارزه برای تمامیت انتخابات ما باقی بمانید.»‌معاون دونالد ترامپ در جمع هم‌حزبی‌هایش اگرچه از تقلب سخنی به میان نیاورد، اما افراد را به مشارکت در انتخابات با استفاده از برگه غیابی فراخواند و گفت: «همانطور که رقابت انتخاباتی ما ادامه می‌یابد، اینجا در جورجیا و در دادگاه‌های سراسر کشور من قولی به شما می‌دهم. ما قرار است به مبارزه تا زمانی که هر رأی قانونی شمارش شود ادامه دهیم. ما قرار است به مبارزه تا زمانی که هر رأی غیرقانونی بیرون انداخته شود ادامه دهیم.»‌وی تأکید کرد که مجلس سنایی که تحت کنترل جمهوریخواهان باشد، آخرین خط دفاعی حزب در برابر یک مجلس نمایندگان و یک کاخ سفید تحت کنترل دموکرات‌ها خواهد بود.

از طرفی دیگر، راجر استون، مشاور سابق و از دوستان قدیمی ترامپ در مصاحبه با یک برنامه رادیویی راست افراطی، بدون اینکه مدرکی ارائه دهد، گفت که پی به مدارک کاملاً مسلمی برده است که نشان می‌دهد قایق‌های کره‌شمالی برگه‌های رأی را به نفع جو بایدن نامزد دموکرات آورده‌اند. استون که پیش‌تر دونالد ترامپ او را بعد از محکوم شدن به دلیل دروغگویی در کنگره و ارعاب شاهدان در تحقیقات مربوط به مداخله انتخاباتی شامل بخشودگی کرده بود، با تأکید بر موضع خود گفت: «اگر این مسئله بررسی شود و اگر نهاد‌های ضابط قانون آن را بررسی کنند و در نهایت درست از آب دربیاید، این سند و مدرکی از وقوع مداخله خارجی در انتخابات خواهد بود.»‌این در حالی است که مقامات مسئول به این ادعا‌های راجر استون واکنش نشان داده و استفاده او از جایگاهش به عنوان یک شریک برجسته ترامپ برای مطرح ساختن هر چه بیشتر این ادعا‌های بی‌اساس را محکوم کرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار