بهره‌برداری از دو ایستگاه جدید آتش‌نشانی مشهد تا پایان سال جاری
کد خبر: 1030030
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JxO
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۷
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد خبرداد
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد گفت: امسال با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، دو ایستگاه جدید آتش‌نشانی بهره‌برداری و مراحل بهسازی و توسعه دو ایستگاه دیگر نیز طی امسال و اواسط سال آینده انجام خواهد شد.

مسعود ظهوریان ، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد با اشاره به تأکید مدیریت شهری در ارتقاء سطح ایمنی شهروندان، اظهار کرد: ساخت و توسعه چهار ایستگاه آتش‌نشانی بر اساس مطالعات انجام شده با اعتباری معادل ۲۱۱ میلیارد ریال برای ساخت دو ایستگاه رازی و رسالت و توسعه و بهسازی دو ایستگاه فعلی در برنامه عملیاتی سازمان قرار گرفت که با بهره‌برداری از این دو ایستگاه شهر مشهد دارای ۵۴ ایستگاه آتش‌نشانی خواهد شد.

وی بیان کرد: در حال حاضر ایستگاه اول به نام ایستگاه رازی با اعتباری بالغ بر ۵۴ میلیارد ریال در محدوده شهرداری منطقه ۱۰ در حال احداث است. هم‌اکنون از پیشرفت ۸۲ درصدی برخوردار است و امیدواریم این ایستگاه نیز تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد ،افزود: با توجه به موقعیت بولوار رازی، بزرگراه کلانتری و بولوار اندیشه مشهد، بهره‌برداری از این ایستگاه در تأمین ایمنی محدوده کارخانه‌ها و مجموعه‌های صنعتی و تولیدی این منطقه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و احداث این ایستگاه در پشتیبانی ایستگاه ۱۴ و ۷ آتش‌نشانی نیز مؤثر است.

وی ظهوریان با بیان اینکه ایستگاه دوم نیز با نام رسالت با اعتباری بالغ بر ۴۳ میلیارد ریال در محدوده شهرداری منطقه سه در حال احداث است، تصریح کرد: با بهره‌برداری از آن در سال جاری سیلوی گندم، بولوار مجلسی، خیابان شیخ صدوق، بولوار طبرسی و همچنین محدوده راه‌آهن مشهد تحت پوشش قرار گرفته و ایستگاه‌های شماره ۶ و ۴۴ و ۳۷ نیز پشتیبانی خواهند شد. این ایستگاه نیز از پیشرفت فیزیکی ۸۱ درصدی برخوردار است.

وی تصریح کرد: در کنار احداث این دو ایستگاه، توسعه ایستگاه ۶ از متوسط به بزرگ با اعتبار ۳۴ میلیارد ریال در انتهای بولوار مفتح تا پایان سال به اتمام خواهد رسید و همچنین ایستگاه ۹ آتش‌نشانی با اعتباری معادل ۸۰ میلیارد ریال در حال انجام است که در 6 ماهه نخست سال آینده آماده بهره‌برداری خواهد بود، این ایستگاه با عرصه دو هزار و 300 و اعیان هزار و 800 مترمربع بزرگ‌ترین ایستگاه آتش‌نشانی شهر خواهد بود.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری مشهد در خصوص دیگر برنامه‌های این سازمان به‌منظور افزایش ضریب ایمنی شهروندان، عنوان کرد: در حال حاضر به دنبال مطالعات اجرایی در خصوص توسعه ایستگاه ۱۰ و ۲۹ و ساخت مرکز فرماندهی، میدان تخصصی عملیاتی و ایستگاه وکیل‌آباد در سال جاری هستیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی