۷۲ روستا در خراسان رضوی تا پایان سال آبرسانی می‌شوند
کد خبر: 1029676
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Jrg
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۲
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت:۷۲ روستای این استان تا پایان سال آبرسانی می‌شوند.

سید ابراهیم علوی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی با بیان اینکه 72 روستای این استان تا پایان سال آبرسانی می‌شوند، گفت: 48 هزار جمعیت ساکن در این تعداد روستا طی دو مرحله و در قالب پویش هر هفته الف- ب ایران از آب شرب پایدار برخوردار می‌شوند. 

وی اعتبار این پروژه‌های آبرسانی را 740 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: ساخت 51 مجتمع با 760 روستای تحت پوشش هم از محل منابع مالی صندوق توسعه ملی در دستور کار قرار گرفته است که تاکنون 22 مجتمع به بهره‌برداری رسیده و مابقی در دست اقدام است. 

علوی با بیان اینکه اعتبار موردنیاز تکمیل این تعداد پروژه، 5 هزار و 500 میلیارد ریال است، افزود: تاکنون 12 هزار میلیارد ریال در اجرای پروژه‌های آبرسانی از سوی صندوق توسعه ملی پرداخت شده است. 

وی با بیان اینکه سالانه 120 میلیون مترمکعب تولید و در اختیار روستائیان قرار می‌گیرد، تصریح کرد: 75 درصد جمعیت روستایی در خراسان رضوی از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار هستند.

وی عامل این افزایش مصرف را وجود دام در روستاها دانست و افزود: بابت هر مترمکعب آب روستایی معادل 50 درصد آب شهری دریافت می‌شود.

به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی برای هر روستایی در شبانه‌روز 120 لیتر آب در نظر گرفته شده است که این عدد در برخی روستاها به 400 لیتر می‌رسد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار