زمان پایان جنگ یمن فرا رسیده است/ لزوم انجام گفتگوهای سیاسی
کد خبر: 1029201
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Jk1
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۰
فرستاده سازمان ملل در امور یمن:
فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن با بیان اینکه زمان پایان جنگ در این کشور فرا رسیده است، بر لزوم انجام گفتگوهای سیاسی برای پایان جنگ تأکید کرد.
 
 

سرویس بین الملل جوان آنلاین: «مارتین گریفیتس» فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن در جدیدترین مواضع خود تأکید کرد که زمان آن فرا رسیده است تا جنگ در یمن متوقف شود.

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: گفتگوهای سیاسی میان طرف های درگیر در یمن باید آغاز شود تا به دنبال آن یک آتش بس فراگیر در این کشور برقرار شود؛ آتش بسی که به جنگ کنونی پایان می دهد.

این اظهارات پس از آن مطرح شد که چندی پیش «هشام شرف» وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن نامه ای را خطاب به «مارتین گریفیتس» ارسال کرده بود. وی در این نامه تأکید کرد که یمن در حال حاضر به دلیل تداوم حملات متجاوزان سعودی با یک فاجعه انسانی مواجه است.

روز گذشته هم «محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش «أنصارالله» تداوم حمایت‌های خارجی از متجاوزان سعودی را به شدت محکوم کرده بود. وی در این خصوص با اشاره به تسلیحات آمریکایی و انگلیسی که سعودی‌ها در جنگ علیه یمن از آنها استفاده می‌کنند، گفت: سلاح‌های آمریکا و انگلیس نمی‌توانند تأمین‌کننده امنیت عربستان باشند.

عبدالسلام در ادامه یادآور شد: عربستان سعودی تنها در یک صورت می‌تواند امنیتِ از دست رفته خود را بازیابی کند و آن هم این است که به جنگ علیه یمن و نیز محاصره ملت یمن پایان دهد و برای همیشه از این کشور خارج شود.

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار