به یک مهاجم گلزن نیازمندیم!
کد خبر: 1028936
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Jfk
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۵
نگاهی متفاوت به لیگ برتر در پایان هفته سوم
با گذشت سه هفته از فصل جدید لیگ برتر، مهاجمان استقلال با یک گل زده و مهاجمان پرسپولیس بدون گل زده، روز‌های سختی را تجربه می‌کنند.
سعيد احمديان
سرویس ورزشی جوان آنلاین: سه هفته از فصل جدید لیگ برتر فوتبال گذشته و تا اینجای رقابت‌ها خیلی از پیش‌بینی‌ها غلط از آب درآمده، البته هنوز موتور تیم‌ها گرم نشده و باید به انتظار هفته‌های بعدی نشست تا کم‌کم چهره‌های مدعی و تیم‌هایی که چیزی در چنته ندارند، مشخص شود. با تمام این‌ها تا پایان هفته سوم، لیگ بیستم مسابقات پرحاشیه و پرتنش کم نداشته است تا یک لیگ پرسروصدا و البته جنجالی پیش‌رویمان باشد، رقابت‌هایی که عصر دیروز، هفته سوم آن به پایان رسید.

عبدی، علیپور و طارمی نمی‌شود؟

هر چقدر پرسپولیس در چند فصل گذشته با داشتن مهاجمانی مانند مهدی طارمی و پس از او علی علیپور خیالش از گلزنی و داشتن مهاجمان چارچوب‌شناس راحت بود، در فصل جدید همان نقطه قوت آن‌ها تبدیل به دل نگرانی بزرگی برای یحیی گل‌محمدی شده که علاوه بر دفاع از عنوان قهرمانی و برنامه چیدن برای رسیدن به پنجمین جام متوالی باید سه هفته دیگر پرسپولیس را در فینال لیگ قهرمانان راهی میدان کند. سه بازی از فصل جدید گذشته و پرسپولیس تنها یک گل به ثمر رسانده، یعنی میانگین سه‌دهم گل زده در هر بازی! یک آمار کاملاً ناامید‌کننده، آن هم برای تیمی که مسابقه مهمی مانند فینال آسیا را پیش‌رو دارد. قرمز‌ها در هفته سوم لیگ پنج‌شنبه برابر نفت مسجدسلیمان به تساوی بدون گل رسیدند تا با دو تساوی و یک برد و کسب پنج امتیاز، شروع نه‌چندان خوبی در فصل جدید داشته باشند. نکته قابل تأمل در بازی پنج‌شنبه ضعف پرسپولیس در باز کردن دروازه حریف بود، به‌طوری‌که این تیم با وجود برتری کامل، توپ‌های مهاجمانش راهی به دروازه نفتی‌ها پیدا نمی‌کرد.

در حالی پرسپولیس در سه بازی گذشته تنها یک گل و آن هم از روی نقطه پنالتی در بازی هفته دوم برابر صنعت نفت به ثمر رسانده که آن‌ها فصل گذشته با ۴۶ گل در ۳۰ بازی که میانگین یک و نیم گل در هر بازی می‌شود، دومین خط حمله برتر لیگ بودند، اما تا امروز ضعیف‌ترین خط حمله لیگ را در اختیار دارند. جدایی علی علیپور و محرومیت عیسی آل‌کثیر سبب شده تنها گزینه‌های گل‌محمدی برای خط حمله مهدی عبدی، آرمان رمضانی و محمدمهدی مهدی‌خانی که به تازگی به پرسپولیس پیوسته باشند. مهاجمانی که پس از گذشت سه بازی در فصل جدید هنوز پای‌شان به گلزنی باز نشده و نتوانسته‌اند انتظارات را برآورده کنند.

زوج خفته شیخ و قایدی

استقلالی‌ها هم در خط حمله دست‌کمی از پرسپولیسی‌ها تا اینجای لیگ ندارند و به نوعی همدرد هستند. البته آبی‌ها یک تفاوت بزرگ دارند و در روز‌هایی که مهاجمان استقلال تنها سایه‌ای از روز‌های اوج‌شان هستند، هافبک‌های این تیم گل‌نزنی خط حمله را جبران کرده‌اند. استقلال در سه بازی گذشته چهار گل به ثمر رسانده است که تنها یک گل آن را مهاجمان آبی‌پوش زده‌اند و سه گل دیگر را بازیکنان خط میانی وارد دروازه حریفان کرده‌اند. البته استقلال برخلاف پرسپولیس که بازیکنان کمتر شناخته شده‌ای در خط حمله دارد، سه مهاجم سرشناس در اختیار دارند که تا امروز تنها امیرارسلان مطهری پایش به گل باز شده و شیخ دیاباته و مهدی قایدی در فصل جدید تا امروز نتوانسته‌اند خاطره زوج رؤیایی فصل گذشته‌شان را که یکی می‌ساخت و یکی می‌نواخت را تکرار کنند و به نظر می‌رسد از روز‌های خوب‌شان فاصله گرفته‌اند و هنوز موتورشان گرم نشده است.

با این حال هفته سوم لیگ برای استقلالی‌ها بازگشت دوباره به جاده برد بود. محمود فکری و شاگردانش بعد از باخت جنجالی به فولاد این هفته با یک برد اقتصادی و یک بر صفر ماشین‌سازی را شکست دادند تا امتیاز‌شان را از دو برد و یک باخت به ۶ امتیاز برسانند و فعلاً حواشی بازی اهواز فراموش شود. اگرچه فکری هرچند کمتر، اما مانند گل‌محمدی باید فکری به حال خط حمله تیمش کند تا اینقدر مهاجمان این دو رقیب سنتی در چسباندن توپ به تور حریفان، خساست به خرج ندهند!

منشا و بازگشت به تنظیمات ایران‌خودرو!

هر چقدر در خط حمله استقلال و پرسپولیس خشکسالی آمده و این دو درد مشترک دارند، در سیرجان، امیر قلعه‌نویی خوشحال است که توانسته یکی از مهاجمان خارجی سابق این دو تیم را احیا کند تا دوباره موتور گلزنی‌اش روشن شود و گل پشت گل بزند. سیرجانی‌ها که این هفته با تساوی یک – یک با فولاد، پس از دو برد متوالی، ترمز پیروزی‌های‌شان کشیده شد و با شاگردان نکونام تقسیم امتیاز کردند، علاوه بر اینکه با هفت امتیاز از سه بازی شگفتی‌ساز لیگ هستند و در صدر قرار دارند، یک مهاجم آماده هم در خط حمله‌شان حضور دارد که به روز‌های خوبش برگشته است.

گادوین منشا، مهاجم سابق پرسپولیس و استقلال که از فصل گذشته به سیرجان آمده و لباس گل‌گهر را می‌پوشد در سه بازی گذشته چهار گل به ثمر رسانده و در صدر جدول گلزنان لیگ قرار دارد. این بازیکن که پس از بازی‌های فوق‌العاده در پیکان در پرسپولیس و در ادامه در استقلال نتوانست آن مهاجم ششدانگ تیم خودروساز باشد، دوباره گویا به روز‌های اوجی که در پیکان داشته، برگشته و این هفته‌ها با لباس گل‌گهر آماده‌ترین مهاجم لیگ بیستم تا پایان هفته سوم بوده است.

علاوه بر اینکه منشا با گل‌هایش یک‌تنه گل‌گهر را به صدر جدول لیگ رسانده، آمار بهترین خط حمله لیگ تا پایان هفته سوم هم در دست سیرجانی‌هاست که شگفتی‌ساز لیگ بیستم البته با گذشت سه بازی بوده‌اند. گل‌گهر با شش گل در سه بازی و میانگین دو گل در هر بازی، بهترین خط حمله را دارد. نکته جالب توجه اینکه از شش گل گل‌گهر پنج گل آن توسط مهاجمان این تیم به ثمر رسیده؛ چهار گل را منشا و یک گل را هم یونس شاکری به نام خود ثبت کرده است. حالا باید دید روند خوب مهاجمان گل‌گهر که البته هنوز به تیم‌های سرسخت نرسیده‌اند، ادامه پیدا می‌کند یا نه.

بازگشت سپاهان با محرم ناکامی ادامه دار علی منصور در تبریز

سپاهان تیم پیروز آخرین بازی هفته سوم بود. زردپوشان اصفهانی دیروز در تبریز موفق شدند با یک گل تراکتور را شکست دهند و دومین پیروزی متوالی‌شان را به دست آورند. سپاهان با این برد شش امتیازی شد تا شاگردان محرم نویدکیا شکست هفته اول مقابل گل‌گهر را با دو بردی که برابر آلومینیوم اراک در هفته دوم و تراکتور در هفته سوم به دست آوردند جبران و شرایط خوبی در جدول رده‌بندی پیدا کنند. سپاهان با این برد با شش امتیاز از سه بازی با ۹ پله صعود به رده سوم جدول صعود کرد تا نویدکیا از زیر فشاری که در ابتدای حضورش در سپاهان با توجه به حذف از لیگ قهرمانان روی او بود، خارج شود. در سوی دیگر تراکتور که در هفته اول و دوم برابر نفت مسجدسلیمان و نساجی مازندران به تساوی رسیده بود، این هفته مقابل سپاهان اولین شکست را تجربه کرد. تراکتور با دو تساوی، یک باخت و کسب دو امتیاز شروع خوبی با علیرضا منصوریان، سرمربی جدیدش در لیگ بیستم نداشته تا این مربی از همین ابتدا روز‌های سختش شروع شود و با ادامه این وضعیت، منصوریان باید خودش را برای یک خداحافظی زودهنگام آماده کند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار