کارخانه‌های آلاینده بیشترین دلیل آلودگی
کد خبر: 1028639
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Jax
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۵
عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه بیش از ۴۰ درصد آلودگی هوای پایتخت مربوط به کارخانه‌های آلاینده است، گفت:‌تا باد نوزد همچنان ایستایی هوا و انباشت گاز‌های آلاینده را خواهیم داشت.
سرویس جامعه جوان آنلاین: حسن خلیل‌آبادی، عضو شورای شهر تهران درباره وضعیت آلودگی هوا در پایتخت، اظهار داشت: هر اقدامی که سبب شود شهروندان کمتر در خیابان‌ها و معابر تردد کنند و از تجمع نیز پرهیز شود، نه تنها در مقابله با کرونا بلکه جهت پیشگیری از افزایش آلودگی هوا نیز مؤثر است.

وی افزود: سه موضوع وزش باد، منابع آلاینده اطراف تهران و وسایل نقلیه از دلایل بروز آلودگی هوا در پایتخت است و هر زمانی که باد نوزد ایستایی هوا ایجاد می‌شود و انباشت گاز‌های آلاینده را که از کارخانجات ایجاد می‌شود، داریم و هوا همچنان آلوده است.

این عضو شورای شهر تهران ادامه داد: جهت مقابله با آلودگی هوا طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی هوا توسط شهرداری تهران اجرا شده، ولی دستگاه‌های زیادی برای مقابله با آلودگی نقش دارند. برای صنایع و کارخانجات آلاینده هم به ویژه در زمستان باید نظارت بیشتری انجام گیرد، که نه تنها این قضیه به درستی انجام نگرفته حتی شاهد توسعه این صنایع آلاینده هم بوده‌ایم.

خلیل‌آبادی تصریح کرد: مردم حتی المقدور باید کمتر در خیابان‌ها تردد کنند و تا وزش باد نداشته باشیم و کارخانجات صنایع آلاینده هم کنترل نشود کماکان آلودگی هوا وجود خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: بیش از ۴۰ درصد آلودگی هوای تهران مربوط به کارخانجات آلاینده و ۲۰ تا ۳۰ درصد مربوط به وسایل نقلیه در پایتخت است.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار