پلیس تنها مرجع رسمی برای برخورد با تخلفات کرونایی است
کد خبر: 1028593
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JaD
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۹
فرمانده انتظامی پایتخت:
فرمانده انتظامی پایتخت تأکید کرد که تنها مرجع رسمی برخورد با تخلفات کرونایی پلیس است و هیچ فرد یا نهاد دیگری حق جریمه یا بازداشت متخلفان را ندارد. سردار حسین رحیمی همچنین از فعال بودن گشت‌های رضویون بسیج در همکاری با پلیس برای برخورد با جرائم خبر داد.
سرویس حوادث جوان آنلاین:  سردار رحیمی صبح دیروز در حاشیه طرح رعد‌۳۹ در پلیس پیشگیری تهران در پاسخ به سؤال «جوان» در خصوص تأسیس پایگاه‌ها و تیم‌های ضربت با ظرفیت نیروی بسیج برای مقابله با جرائم گفت: «مسئولیت برخورد با جرائم مختلف جزو وظایف پلیس است. بسیج هم طبق مصوبه، در قالب گشت رضویون در رده کلانتری‌ها و پایگاه‌ها همکاری بسیار نزدیکی را با پلیس دارد که این همکاری چه در دوران سردار یزدی، فرمانده سابق سپاه محمد تهران و هم اکنون هم با حضور سردار حسن‌زاده در حال افزایش است. گشت‌های رضویون در بعضی محلات بنا به ضرورت تشکیل شده است.»

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به طرح محدودیت‌های هوشمند کرونایی نیز گفت: «در این طرح مردم و اصناف بالغ بر ۹۵‌درصد همکاری لازم را داشته‌اند. چنانچه در این طرح تخلفی مشاهده شد، غیر‌از پلیس، هیچ فرد یا نهادی نمی‌تواند خودرو‌ها را جریمه کند یا آماری در این خصوص ارائه دهد. شهروندان در صورت مشاهده تخلف علاوه بر سامانه ۱۹۰ می‌توانند مورد تخلف را به شماره‌۱۱۰ نیز اعلام کنند.» وی در ادامه گفت: «بر اساس اعلام پلیس راهور پایتخت، تردد‌ها در شب از ساعت‌۲۱ تا ۴‌صبح ۷۶‌درصد کاهش و در ساعات روز بالغ بر ۳۰‌تا ۵۰‌درصد کاهش تردد داشته‌ایم.»

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار جوان در خصوص تردد‌های ضروری در ساعات منع تردد گفت: «افراد برای مجوز تردد باید به فرمانداری‌ها مراجعه کنند و مجوز بگیرند، اما اگر فردی مجوز گرفت و به اشتباه جریمه شد، می‌تواند به مراکز دهگانه اعتراضات پلیس راهور در پایتخت مراجعه کند و جریمه او را پاک کنند.»

وی در توضیح طرح رعد‌۳۹ نیز گفت: «این طرح که پس از مدت‌ها کار اطلاعاتی توسط پلیس پیشگیری و کلانتری‌های هشتادوچهارگانه اجرا شد، بعد از اجرای ۲۳۶ حکم قضایی و حضور در پاتوق خرده‌فروشان مواد مخدر، محتکرین دارو و سارقان، مأموران موفق به دستگیری ۷۱۳‌نفر از مجرمان شدند. در این طرح ۲ هزار و ۷۰۰‌اموال مسروقه از جمله ۱۱۲‌خودرو و ۶۶‌دستگاه موتور سیکلت کشف شد که ارزش اموال مکشوفه بالغ بر یک و نیم میلیارد تومان است.»

گفتگو با ۲ شاکی و یک متهم سرقت سریالی در ۲۰ دقیقه

در حاشیه این طرح سه سارق ایستاده بودند که پای یکی از آن‌ها باند پیچی شده و خونی بود. معلوم بود زخمش تازه است. در این باره سؤال کردم گفتند ساعتی قبل حین فرار تیر خورده است. مرد زخمی همراه دو همدست سارقش، ساعتی قبل از اجرای طرح رعد ۳۹، با سلاح سرد ابتدا یک خودروی پژو را سرقت وسپس در فاصله ۲۰ دقیقه از دو برادر خفت‌گیری کرده بودند. سارقان در کمتر از یک ساعت شناسایی و در یک عملیات از سوی مأموران کلانتری‌۱۰۳ نازی‌آباد دستگیر شده بودند.

اولین شاکی مرد موسفیدی بود که صاحب خودروی سرقتی بود. کمی آن طرف‌تر دو برادر بودند که از آن‌ها خفت‌گیری شده بود.

سراغ مرد سالخورده رفتم و سؤال کردم، سرقت خودروی‌تان چگونه اتفاق افتاد؟

در محله خزانه مشغول مسافرکشی بودم که سه مرد جوان به مقصد نازی‌آباد سوار شدند. بعد از طی مسافتی ناگهان یکی از آن‌ها قمه را روی سینه‌ام گذاشت و دیگری با چاقو تهدیدم کرد. از ترس حرفی نزدم. آن‌ها مرا از ماشین بیرون انداختند و خودروام را سرقت کردند.

شغلتان مسافرکشی است؟

خیر، بازنشسته هستم. ولی فرزندم دانشجو است و مخارج زندگی این روز‌ها خیلی زیاد است. مجبورم با این سن و سال کنار حقوق بازنشستگی با ماشین کار کنم.

چه ساعتی از صبح این حادثه اتفاق افتاد؟

ساعت‌۶:۲۰ صبح بود. بعد از سرقت بلافاصله به کلانتری‌۱۰۳ نازی‌آباد رفتم و مشخصات خودروام ثبت شد. در فاصله‌ای که مدارک را از خانه بردارم و به کلانتری بروم خوشبختانه سارقان دستگیر شدند.

سرقت دوم

دیگر شاکیان دو برادر بودند. یکی از آن‌ها در خصوص نحوه سرقت گفت: صبح ساعت‌۶:۴۵ همراه برادرم از خانه بیرون آمدیم تا به محل کار برویم. وقتی از یک کوچه فرعی بیرون آمدیم به خاطر خلوتی محل، ناگهان یک‌خودروی‌۴۰۵ راه ما را سد کرد که در آن سه مرد جوان نشسته بودند. آن‌ها همراه قمه و چاقو از ماشین پیاده شدند و خواستند هروسیله‌ای که همراه داریم تحویلشان بدهیم. آن‌ها حتی ما را مجبور کردند تا کتانی پایمان را هم در بیاوریم!

گفتگو با سارق زخمی

چند سال داری؟

۳۲ سال

سابقه داری؟

بله، سابقه سرقت و قاپ‌زنی دارم.

چند شاکی داری؟

۳۰ شاکی داشتم و با سند آزاد بودم.

چرا پایت زخمی است؟

بعد از سرقت خودرو در حالی‌که در ماشین نشسته بودیم، از سه راه نازی‌آباد رد می‌شدیم که مأموران به ما مشکوک شدند. مجبور شدیم با سرعت زیاد فرار کنیم تا اینکه مأموران چند تیر هوایی شلیک کردند. همان موقع از ماشین پیاده شدم تا با پای پیاده فرار کنم، اما یکی از مأموران به پایم شلیک کرد و زخمی شدم.

اعتیاد داری؟

بله، همین امروز هم با مقداری حشیش دستگیر شدم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار