۹ هزار هکتار بافت فرسوده در آذربایجان‌شرقی وجود دارد
کد خبر: 1028478
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JYM
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۸
مدیرکل راه وشهرسازی آذربایجان‌شرقی گفت: مجموع بافت‌های فرسوده و سکونتگاه‌های غیررسمی استان ۹ هزار و ۳۶۴ هکتار است.

ابوالقاسم سلطانی  با اشاره به مجموع بافت‌های فرسوده و سکونتگاه‌های غیررسمی در آذربایجان شرقی اظهار کرد: یک ‌میلیون و ۵۱۰ هزار نفر در این بافت‌ها ساکن هستند که از این میزان چهار هزار و ۵۰۰ هکتار از عمده بافت‌های ناکارآمد در شهر تبریز قرار دارد همچنین در این استان سه هزار و ۵۶۴ هکتار سکونتگاه غیررسمی وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه، آذربایجان شرقی ۶۳ شهر و شهرستان دارد، گفت: ۴۸ محله هدف در ۹ شهر استان در سال‌های ۹۶ و ۹۷ در اولویت ساماندهی قرار گرفته و تا سال ۱۴۰۰ نیز سالانه ۱۰محله به این تعداد اضافه می شود .

سلطانی یادآوری کرد: یکی از پروژه‌های مهم بازآفرینی شهری  احداث شهرک جوانان با چهار هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی و با مساحت حدود ۱۳۰ هکتار در شهر تبریز است که بعد از کسر مساحت مربوط به پهنه و حریم گسل شمال تبریز، عوارض توپوگرافی، مسیل رودخانه، برای حدود ۶۱ هکتار آن بارگذاری کاربری مسکونی با خدمات مربوطه انجام می شود.

 مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی افزود: پروژه ۲ هزار واحدی شهرک طلائیه با همکاری سازمان همیاری شهرداری تبریز با مساحت حدود ۱۳ هکتار در مرحله آماده‌سازی است که در جوار بافت حاشیه‌نشین منطقه قراردارد، همچنین پروژه احداث ۴۸۰ واحد مسکونی اسدگولی با همکاری شهرداری تبریز با مساحت حدود ۱.۶ هکتار نیز یکی از نمونه‌های در جاسازی برای ساماندهی بافت موجود حاشیه‌نشین منطقه است که اسکلت دو بلوک آن به اتمام رسیده است.

سلطانی اعلام کرد: اجرای پروژه ۴۵۰ واحدی یوسف‌آباد، پروژه ۳۰۰ واحدی انتهای طالقانی، پروژه هزار و ۶۰۰ واحدی اراضی کرکج با مساحت حدود ۸ هکتار، پروژه ۶۰۰ واحدی نگین اندیشه با مساحتی حدود ۲ هکتار و پروژه ۶۰۰ واحدی آیمان از دیگر پروژه‌های ساخت مسکن آذربایجان شرقی به شمار می‌رود.

برچسب ها: مسکن ، بافت ، سکونتگاه
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار