واحدهای صنعتی اردبیل از تسهیلات رونق تولید بهره‌مند می‌شوند
کد خبر: 1027879
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JOh
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۰
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل:
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: ۱۵ واحد صنعتی متقاضی تسهیلات رونق تولید بودند که ۱۰ واحد صنعتی در استان با هدف تحقق جهش تولید و اشتغال زایی از تسهیلات رونق تولید بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، رامین صادقی در جلسه ستاد تسهیلات رونق تولید اردبیل افزود: ۱۵ واحد صنعتی متقاضی تسهیلات رونق تولید بودند که از میان آنها تسهیلات ۱۰ واحد صنعتی به میزان ۵۸۰ میلیارد ریال تصویب شد.

وی اضافه کرد: این واحدها برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها معرفی شده و انتظار می‌رود بانک‌ها همکاری و مساعدت لازم را با این واحدها داشته باشند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل با تاکید بر تامین نقدینگی واحدهای تولیدی و نیز اجرای طرح‌های جدید صنعتی، از بانک‌ها خواست نهایت مساعدت خود را در این امر مهم که از مولفه‌های جهش تولید می باشد بکار گیرند.

صادقی گفت: اقدامات دیگر تامین مالی نیز در کنار تسهیلات بانکی می‌تواند به برطرف نمودن مشکل تامین نقدینگی آنها کمک کند  و در این مورد وزارت صمت طرح استفاده از اوراق بهادار را که گامی مهم در جهت تامین مالی می‌باشد، در دستور کار خود قرار داده است.

وی بیان کرد: هدف از این طرح حل بخشی از مشکل سرمایه در گردش بنگاه‌ها است و در قالب آن تولیدکنندگان به بانک‌ها معرفی و با تضمین بانک گواهی اعتبار دریافت می‌کنند و  به این ترتیب در زنجیره ارزش، اوراق بهادار جای پول نقد را می‌گیرد .

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل با بیان اینکه رفع موانع تولید، حفظ و ایجاد اشتغال جدید و پایدار تضمین‌کننده توسعه اقتصادی استان است، اضافه کرد: واحدهای تولیدی راکد قابل احیا پس از بررسی‌های کارشناسی به بانک‌های عامل معرفی می‌شوند.

صادقی گفت: در سال گذشته اقدامات خوبی در حمایت از تولید و رونق واحدهای صنعتی انجام شد و این اقدام زمینه اجرای برنامه‌های مناسب در سال جهش اقتصادی را فراهم کرده است.

وی از تکمیل و راه‌اندازی ۱۴۲ طرح تولیدی - صنعتی در این استان در سال جاری خبر داد و افزود: در قالب این طرح‌ها واحدهای نیمه‌تمام با پیشرفت مختلف تکمیل شده و به بهره‌برداری خواهد رسید.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل با بیان اینکه در سال گذشته ۵۷ واحد راکد به چرخه تولید بازگشت، اظهارداشت: این واحدها با مشکلات مدیریتی، حقوقی و بانکی روبرو بودند و با رفع مشکل دوباره فعال شدند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار