پرداخت غرامت به کشاورزان لرستانی
کد خبر: 1027780
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JN6
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۲
مدیر صندوق بیمه سازمان جهاد کشاورزی لرستان:
مدیر صندوق بیمه سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: ۱۵ میلیارد تومان غرامت به هشت هزار و ۸۰۰ کشاورز لرستانی خسارت دیده از حوادث قهری پرداخت می شود.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از لرستان، فتح الله رفیعی، امروز 28آبان، در جمع خبرنگاران به پرداخت ۱۵ میلیارد تومان غرامت به هشت هزار و ۸۰۰ کشاورز خسارت دیده از حوادث قهری اشاره کرد.

وی  گفت: همه غرامت‌هایی که در سال گذشته بر ضمه صندوق بیمه کشاورزی بوده جز چند مورد محدود خسارت آبزیان به ذی نفعان پرداخت شده است.

رفیعی با بیان اینکه کشور ایران جزو ۱۰ کشور نخست جهان در حوزه حوادث طبیعی محسوب می‌شود و هر ساله حادثه‌های طبیعی از جمله سیل، خشکسالی، طوفان، زمین لرزه، تگرگ خسارت‌های زیادی را به بخش‌ها و زیرساخت‌های مختلف از جمله کشاورزی و متعاقب آن به کشاورزان وارد می‌کند، عنوان کرد: عبرت گرفتن از سال‌های گذشته، عقل سلیم را بر آن می‌دارد که تدبیری برای روزهای سخت بیندیشد و بیمه در حال حاضر مطمئن‌ترین و انکارناپذیر ترین راهکار موجود است.

مدیر صندوق بیمه سازمان جهاد کشاورزی لرستان خاطرنشان کرد: بیمه محصولات کشاورزی تا پایان دی ماه فرصت دارد و با توجه به آن که سال زراعی نوپای کنونی کم باران آغاز شده احتمال بروز حوادثی چون خشکسالی، تنش خشکی و سرمازدگی در آن بسیار زیاد است.

وی بیان کرد: توصیه می‌ شود کشاورزان برای بهره مندی از خدمات بیمه‌ای به شرکت‌های خدمات بیمه، مدیریت یا مراکز خدمات جهاد کشاورزی مراجعه کنند.

رفیعی یادآور شد: در سال زراعی جاری تاکنون ۱۰ هزار متر مربع آبزی پروری و عمدتاً سرد آبی، ۳۰ هکتار تنه درخت، حدود ۳۷۰ هزار رأس دام، پنج میلیون قطعه جوجه و تقریباً پنج هزار هکتار زراعت متعلق به حدود ۱۱ هزار تولید کننده تحت پوشش بیمه محصولات کشاورزی قرار گرفته است.

 

برچسب ها: کشاورزی ، خسارت ، بیمه
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار