هشدار درباره تغییر رویه در تعطیلی دو هفته‌ای
کد خبر: 1027623
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JKZ
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۶
مدیرعامل شرکت شهر سالم با اشاره به اینکه تعطیلی دو هفته‌ای، فرصتی برای کنترل زنجیره انتقال کرونا است نه دورهمی، گفت: تعطیلی منجر به مسافرت‌ها و تفریح‌ها فقط آسیب اقتصادی را متوجه مردم و کشور می‌کند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: حمید چوبینه درباره پیشنهاد تعطیلی دو هفته‌ای تهران از طرف شهردار تهران و دیگر نهاد‌ها و صاحب نظر اظهارداشت: با توجه به نظرات کارشناسی کارشناسان و صاحبان فن تعطیلی دوهفته‌ای میزان مراودات افراد را به ویژه در محیط‌های شلوغ کم می‌کند و می‌تواند به کاهش زنجیره انتقال ویروس کرونا کمک کند، اما قطعا به صفر نمی‌رساند.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با هشدار نسبت به این مسأله که اگر تعطیلی منجر به برگزاری مراسمات، مسافرت‌ها، تفریحات و دورهمی‌ها شود هیچ کمکی به قطع زنجیره کرونا نخواهد کرد و فقط آسیب اقتصادی را متوجه مردم و کشور می‌کند، افزود: اگر دولت و مردم در کنار هم دو هفته سختی بکشند و این فرایند را با هم از یک نقطه‌ای آغاز و در یک نقطه‌ای به دلیل مسائل اقتصادی و معیشتی و سیاست‌های حاکمیتی پایان دهند، قطعا می‌تواند زنجیره را به حداقل برساند.

چوبینه با بیان اینکه بعد از تعطیلی دو هفته‌ای و رعایت مسائل بهداشتی در این مدت، امکان شناسایی بیماران و جداسازی آن‌ها از دیگران برای مدیران عرصه بهداشت و درمان راحت‌تر است، عنوان کرد: این وقفه دو هفته‌ای باعث می‌شود که با قابل کنترل شدن زنجیره، کادر درمان و سلامت کمی استراحت کنند و علاوه بر این با مصیبت‌هایی که با این حجم عظیم در این روز‌ها شاهد هستیم روبرو نخواهیم بود. در واقع اگر این تعطیلی و وقفه با کیفیت مطلوب و برنامه خاص انجام شود فوتی‌ها را به اندازه قابل توجهی کاهش می‌دهد و از طرف دیگر زنجیره انتقال بعد از آن قابل کنترل‌تر است.

مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران، در پایان یادآور شد: دولت و سیستم بهداشت و درمان نباید از این فرصتی که می‌تواند تعطیلی دو هفته‌ای برای شناسایی بیماران و افراد علامت‌دار به وجود بیاورد مغفول بماند و نباید این افراد به حال خود رها شوند، چرا که این کار سیکل و چرخه را دوباره تشدید می‌کند. به عبارت دیگر باید برای بعد از این دو هفته نیز برای شناسایی، جداسازی و کنترل، برنامه و دستورالعمل مدون داشته باشد.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار