امرالله احمدجو چه کتاب‌هایی را برای مطالعه پیشنهاد کرد
کد خبر: 1027549
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JJN
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۲
به مناسبت هفته کتابخوانی مطرح شد
زمانی که دوستان و آشنایان کتابخانه شخصی مرا می‌بینند، سؤال می‌کنند که آیا همه این کتاب‌ها را خوانده‌ام؟ و من هم پاسخ می‌دهم تعدادی از این کتاب‌ها مرجع هستند که برای کار‌های پژوهشی به آن‌ها مراجعه می‌کنم و تعداد دیگری را هم از ترس اینکه نایاب شوند، خریداری کرده‌ام و در نوبت مطالعه هستند و تعداد دیگری را نیز مطالعه کرده‌ام.
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین:  به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، امرالله احمدجو، فیلمنامه‌نویس و کارگردان با بیان این مطلب و با پیوستن به پویش «کتابخوانی ملی» که به همت این سازمان برگزار شده است، عنوان کرد: روح انسان به کتاب خواندن، دانستن و اندیشیدن احتیاج دارد. همان‌طور که در بحران شیوع ویروس کرونا از سلامت جسم مراقبت می‌کنیم، باید مواظب سلامت روح نیز بود.

او ادامه داد: در زمینه مطالعه کتاب تجربیاتی دارم و آثار بسیاری از بزرگان و مشاهیر را خوانده‌ام. زمانی که دوستان و آشنایان کتابخانه شخصی مرا می‌بینند، سؤال می‌کنند که آیا همه این کتاب‌ها را خوانده‌ام؟ و من هم پاسخ می‌دهم تعدادی از این کتاب‌ها مرجع هستند که برای کار‌های پژوهشی به آن‌ها مراجعه می‌کنم و تعداد دیگری را هم از ترس اینکه نایاب شوند خریداری کرده‌ام و در نوبت مطالعه هستند و تعداد دیگری را نیز مطالعه کرده‌ام. احمدجو گفت: تعجب دوستان از وجود تعداد زیاد کتاب‌ها نشان می‌دهد که علاقه چندانی به مطالعه ندارند. این در حالی است که مطالعه کتاب در زندگی هر فرد اهمیت بسیاری دارد و به دلیل اهمیت موضوع کتابخوانی، به دوستانی که اهل مطالعه نبوده‌اند، توصیه می‌کنم سراغ کتاب‌های سنگین نروند و از خواندن کتاب‌هایی که مورد علاقه‌شان است، شروع کنند تا با خواندن درباره موضوعاتی که دوست دارند، لذت کتابخوانی را درک کنند و اگر این لذت درونی شود، هرگز از کتاب غافل نمی‌شویم.

او افزود: پویش «کتابخوانی ملی» که توسط سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران آغاز شده، اقدام خوبی است که با پیوستن افراد به این پویش می‌توان به مقوله کتابخوانی رونق بخشید و پیشنهاد‌های خوبی را در حوزه کتاب و کتابخوانی به اشتراک گذاشت. در همین راستا مطالعه متون کهن فارسی از جمله آثار سنایی‌غزنوی، خمسه نظامی، گلستان سعدی، دیوان حافظ، مثنوی، دیوان شمس و شاهنامه فردوسی را به عموم مردم پیشنهاد می‌کنم، زیرا با این کتاب‌ها می‌توان به عمق فرهنگ ایرانی پی برد. همچنین برای اهل تخصص و دانشجویانی که در رشته سینما تحصیل می‌کنند، خواندن کتاب «دیالوگ» نوشته رابرت مک کی را که از سوی انتشارات ساقی منتشر شده است، توصیه می‌کنم. این کتاب اثری جامع درباره دیالوگ‌نویسی است. من این کتاب را بار‌ها خوانده‌ام و مطالب بسیاری از آن یاد گرفته‌ام. معتقدم کتاب «دیالوگ» سرشار از نکات تازه‌ای بود که به آن‌ها فکر نکرده بودم و از آن بسیار آموختم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار