‌ نگویید بالای چشم دولت ابروست!
کد خبر: 1027517
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JIr
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۹
سخنان روز یک‌شنبه رئیس مجلس در مورد «آدرس غلط پیرامون گرانی‌ها» دولتی‌ها و حامیان رسانه‌ای‌شان را عصبانی کرده است. روزنامه ابتکار عکس یک خود را به کاریکاتوری از قالیباف اختصاص داده است و تیتر زده: «جدال بر سر آدرس گرانی‌ها». در بخشی از این مطلب آمده که «گرانی‌ها به پاستور و بهارستان ربط دارد نه به جورجیا و آریزونا» این تیتر صحبت‌های رئیس مجلس است که البته با واکنش رئیس بانک مرکزی نیز همراه شد. به نظر می‌رسد جدال لفظی مجلس و دولت باوجود تذکر‌ها همچنان ادامه دارد. این در حالی است که اقدامات مجلس نیز طی ماه‌های گذشته نتوانسته تأثیر چندانی بر اقتصاد کشور بگذارد، اما همچنان محمدباقر قالیباف مقصر را در دولت می‌داند. هرچند او به پاستور هم اشاره کرد، اما درنهایت به نظر می‌رسد طیف اصولگرای مؤثر همچنان معتقدند تأثیر تحریم کم‌ترین میزان اثرگذاری در اقتصاد را داشته است یا معتقدند مذاکرات دولت در نیمه نخست ریاست جمهوری ناکارآمد بوده است. هرچند به وضوح این طیف احتمال تعامل دوباره را نیز منکر نمی‌شوند. گو اینکه درصورت به دست گرفتن سکان ریاست جمهوری امید برای تعامل دارند. در حالی کارشناسان همواره معتقدند که هرچند مشکلات اقتصادی کشور در اصل باید از داخل حل شود، اما متغیر تحریم و عدم تعامل با کشور‌های جهان در تجارت خارجی حتی به تولید داخلی هم آسیب‌های جدی وارد کرده است.

قالیباف البته بهارستان را هم گفت که ابتکار باز هم به اشتباه فقط پاستور را نوشته؛ اما وقتی قالیباف همزمان از پاستور و بهارستان، نماد‌ها و محل استقرار دولت و مجلس گفته، تعبیر آن به اینکه قالیباف همچنان مقصر را دولت می‌داند، نادرست است و این معنا را می‌دهد که کسی به دولت نگوید بالای چشمش ابروست! از طرفی روزنامه ابتکار می‌گوید تحریم‌ها و انتخابات امریکا مؤثر در اقتصاد ماست و از دولت که همه اقتصاد را در دست دارد هم کاری برنمی‌آید و بعد، همزمان انتقاد می‌کند که مجلس نتوانسته تأثیری بر اقتصاد بگذارد!

اما قالیباف همزمان مجلس و دولت را نام برد. نمی‌شود دولت و مجلس کار خود را درست انجام ندهند، ولی به مردم بگوییم منتظر انتخابات امریکا باشید. از طرفی روزنامه ابتکار گفته جدل‌ها به‌رغم «تذکرها» ادامه دارد که روشن نیست کدام تذکر‌ها را می‌گوید و مگر تذکری بود که حرف نزنید و انتقاد نکنید؟! روزنامه شرق هم انتقاد قالیباف به سخنان روحانی را با تیتر «مجادله دوباره با روحانی» پوشش داده است که نگاهی منفی به انتقاد از روحانی دارد. در واقع کسی نباید حتی در حد کلامی هم به روحانی انتقاد کند!
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار