دولت آمریکا مسئول کشته شدن روزانه صدها ایرانی بر اثر کرونا است
کد خبر: 1026899
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004J8t
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۵
زنگنه:
وزیر نفت با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه ایران گفت: معتقدم دولت آمریکا مسئول کشته شدن روزانه ۴۰۰ نفر از مردم ایران به‌دلیل همه‌گیری ویروس کروناست.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: بیژن نامدار زنگنه در حاشیه بیست و دومین نشست سالانه وزیران مجمع کشور‌های صادرکننده گاز (GECF) که به صورت وبینار برگزار شد، ادامه داد: نقش مخرب آمریکا در تمام مقررات جهانی در چهار سال اخیر قابل مشاهده بود.

وی به رفتار‌های آمریکا از جمله در مورد گرم شدن آب و هوا و کنوانسیون‌های آب و هوایی تا به هم زدن روابط تجاری با چین و جنگ تجاری با چین، روابط دو طرف اقیانوس اطلس و خروج از برجام و اعمال تحریم‌های یک جانبه و غیرقانونی بر ایران به ویژه در بخش انرژی اشاره کرد و افزود: آمریکا دسترسی ایران را به درآمد‌های خود محدود و از نظر خوش منع کرده و باعث شده در این شرایط کرونا که بازار‌های جهانی با رکود رو به رو است، تا روزی ۴۰۰ کشته در کرونا داشته باشیم و نتوانیم از اموال و درآمد‌های خودمان برای زندگی مردم و به ویژه برای هدف‌های بشر دوستانه و بهداشتی و درمانی استفاده کنیم.

زنگنه تاکید کرد: تحریم‌های آمریکا علیه ایران و محروم کردن ایران از درآمد‌های هیدروکربوری سبب شد ایران در مقابله با کرونا با مشکل روبه‌رو شود. از همین رو معتقدم دولت آمریکا مسئول کشته شدن روزانه ۴۰۰ نفر از مردم ایران به‌دلیل همه‌گیری ویروس کرونا است.

وی ادامه داد: به رغم همه این فشار‌ها توانستیم صنعت گاز خودمان را توسعه دهیم و به رکورد ظرفیت تولید هزار میلیون متر مکعب در روز برسیم.

به گفته زنگنه اکنون ۹۵ درصد جمعیت ایران تحت پوشش شبکه‌های گازرسانی قرار دارد و این در حالی است که پیش‌بینی بلندمدت بازار گاز نشان می‌دهد سهم گاز از ۲۳ درصد کنونی به ۲۸ درصد در سال ۲۰۵۰ می‌رسد.

وزیر نفت با تاکید بر اینکه خروج آمریکا از برجام و تحمیل غیرقانونی تحریم‌های یکجانبه چیزی جز زورگویی علیه ایران و جهان نبوده است، گفت: راه اینکه بتوانیم در یک جهان صلح آمیز و یک صلح پایدار و تولید پایدار به نفع تولید کننده و مصرف کننده گاز زندگی کنیم، این است که همکاری‌های بین‌المللی را گسترش داده و چند جانبه‌گرایی را مورد توجه قرار دهیم و قلدر مآبی را کنار بگذاریم.

وی ادامه داد: همچنین باید از سیاسی کردن بازار‌ها به ویژه بازار‌های انرژی پرهیز کنیم.
منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار