بانک‌ها از اجبار تاسیسات گردشگری برای بازپرداخت تسهیلات خودداری کنند
کد خبر: 1026755
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004J6Z
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۳
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی:
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: بانک‌ها از اجبار تاسیسات گردشگری برای بازپرداخت تسهیلات خودداری کنند. به زودی کمیته رفع مشکلات پرداخت تسهیلات به تاسیسات گردشگری در خراسان رضوی تشکیل می‌شود.

محمدصادق براتی در جلسه گروه کاری گردشگری ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا با بیان این مطلب اظهار کرد: با توجه به چالش‌های پیش روی تاسیسات گردشگری برای دریافت تسهیلات کمیته‌ای برای رفع مشکلات آن تشکیل می‌شود.

وی افزود: این کمیته با حضورمسئولان استانداری، بانک‌های عامل، اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و نمایندگان تشکل‌های بخش خصوصی حوزه گردشگری برگزار خواهد شد تا چالش‌های پرداخت تسهیلات را بررسی و شرایط را برای پرداخت تسیهل کنند.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی با بیان این که بیشترین خسارت ناشی از شیوع کرونا در بین استان‌های کشور به بخش گردشگری خراسان رضوی وارد شده است، ادامه داد: اقتصاد این استان وابسته به زیارت و گردشگری بوده، به همین دلیل خسارت‌ها در خراسان رضوی بیشتر از استان‌های دیگر بوده است. تاکنون ۲۸۵۰ میلیارد تومان خسارت به بخش گردشگری استان وارد شده است.

براتی با اشاره به حضور رئیس شورای هماهنگی بانک‌ها در این جلسه ابراز کرد: وزارت گردشگری مصوبه ستاد ملی کرونا برای تسهیلات جدید را به استانداران ابلاغ کرده است و بانک‌ها نیز ملزم به رعایت این مصوبه هستند، تازمانی که دستورالعمل اجرایی این مصوبه در سیستم بانکی اعمال شود بانک‌ها از اجبار تاسیسات گردشگری به بازپرداخت تسهیلات مشمول امهال خودداری کنند.

وی یادآور شد: با وجود فعالیت تعداد کمی از تاسیسات گردشگری هم اکنون در حال گذر از موج سوم شیوع کرونا هستیم و با توجه به این موج شیوع، برخی محدودیت ها تشدید شده است که به صورت مستقیم و غیرمستقیم بر گردشگری تاثیر گذاشته و خسارت‌ها را افزایش می‌دهد.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی با اشاره به اعلام برخی تشکل‌های مبنی بر مسدود کردن بخشی از تسهیلات کرونایی یا پرداخت تسهیلات براساس صورت حساب‌های بانکی عنوان کرد: اگر بانکی این موارد را انجام دهد تخلف کرده است، این گونه موارد اعلام شود تا به بانک تذکر داده شده و برابر قانون رفتار شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار