مرکز دفن زباله حلقه دره به سایت بی‌خطرسازی پسماندهای عفونی مجهز می شود
کد خبر: 1026571
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004J3b
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۸
سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج خبرداد
سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج گفت: مرکز دفن حلقه دره به منظور حفاظت از محیط زیست و منابع زیرزمینی، به سایت بی خطرسازی پسماندهای عفونی مجهز می شود تا این زباله ها پس از بی خطرسازی دفن شوند.

محمد مسیبی  با اشاره به اینکه عملیات بی خطرسازی باید در بیمارستان ها صورت گیرد و با این وجود که درمانگاه ها، بیمارستان ها و مراکز بهداشتی موظفند بی خطرسازی پسماند در مبدا را انجام دهند و تایید اداره کل محیط زیست را نیز دریافت کنند و  پسماندها را به صورت عادی به سازمان مدیریت پسماند تحویل دهند، گفت: متاسفانه این اقدام هنوز به صورت رسمی انجام نمی شود.

وی اضافه کرد: طبق اعلام دانشکده علوم پزشکی بیش از سه هزار و ۴۰۰ مرکز درمانی در استان وجود دارد، اما تنها یک درصد از این مراکز با سازمان مدیریت پسماند جهت بی خطر سازی زباله ها قرار داد بسته اند و ما بقی به دلیل هزینه بالای بی خطر سازی در بیمارستان ها، پسماندهای عفونی را بدون اینکه اطلاع دهند این پسماندها عفونی است به شهرداری تحویل می دهند.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج با بیان اینکه روزانه شش تن زباله عفونی در استان تولید می شود هزینه بی خطر سازی هر تن پسماند با رعایت پروتکل های بهداشتی و هم پوشانی آهک در لندفیل بهداشتی ویژه عفونی ۲۰۰ هزار تومان است، تصریح کرد: در صورتی که این پسماندها پس از بی خطر سازی به شهرداری تحویل داده شوند، هزینه های مدیریت شهری بیش از صد در صد کاهش می یابد.

مسیبی افزود: کاهش هزینه های اضافی در مجموعه مدیریت شهری منجر به ارائه خدمات بیشتر در بخش های مورد نیاز شهر و ایجاد زیرساخت های مناسب می شود بر همین اساس تحقق این مهم، امری ضروری به شمار می رود.

این مسئول به برگزاری جلسات متعدد شهرداری با مدیران دانشگاه علوم پزشکی البرز در این خصوص اشاره کرد و گفت: در آخرین جلسه مقرر شد تا از این پس، کمیته های کارشناسی به منظور الزام تمامی مراکز درمانی به بی خطر سازی پسماندها قبل از تحویل به شهرداری تشکیل و گزارش آن جهت تصویب به کارگروه سازمان مدیریت پسماند ارسال شود.

وی ابراز امیدواری کرد: در آینده ای نزدیک شاهد همکاری مراکز درمانی با مجموعه مدیریت شهری باشیم و تمامی دستگاه های استان دغدغه محیط زیست و حفاظت از آن را داشته باشند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار