سنددار کردن املاک قولنامه ای بخشی از نقشه راه مقابله با زمین خواری است
کد خبر: 1026450
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004J1e
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۹
مدیرکل بازرسی البرز:
مدیرکل بازرسی البرز در جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج خواستار اهتمام بیشتر دستگاه های استان در جهت تعیین تکلیف هزاران پلاک قولنامه ای شد که با صدور سند مالکیت برای آنها می توان با زمین خواری و تصرف های غیرقانونی مقابله کرد و همین طور حقوق مالکین و ذینفعان برای ساخت و ساز در آنها را نیز صیانت نمود.

احمد علی آبادی فراهانی در همین ارتباط در جمع اعضای شورای اسلامی شهر کرج گفت: در طرح
کاداستر از استانداری محترم البرز توقع میرود که لیدری دستگاه‌های مختلف را برای به سرانجام رساندن آن به درستی بر عهده بگیرد،  متأسفانه طی سالهای اخیر در برخی موضوعات کم کاری بسیاری شده است و طرح کاداستر یکی از آنهاست
.

وی افزود: باید همه دستگاه‌های اجرایی استان سر موضوعاتی که به مردم مرتبط است، حساسیت بیشتری داشته باشند. فراهانی با اشاره به کوتاهی برخی سازمانها و ادارات در اجرای طرح کاداستر گفت: سالیان سال طرح کاداستر به شکل لاک پشتی در حال حرکت است و متاسفانه هیچ کس در این خصوص مطالبه جدی انجام نمی‌دهد.
فراهانی با اشاره به نقش نماینده عالی دولت در پیشبرد طرح کاداستر گفت: استانداری البرز باید نقش لیدر را در کاداستر اراضی انجام دهد و اداراتی مثل راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و شهرداری را به خط کند. استاندار محترم باید در این خصوص عملکرد دستگاه‌های اجرایی را رصد کند و در این حوزه کارگروه ویژه تشکیل دهد.
مدیرکل بازرسی البرز گفت: امروز شاهدیم که هزاران ملک قولنامه ای در استان رها شده و کسی دلش به حال تعیین و تکلیف آنها نمی‌سوزد، با اجرای صحیح طرح کاداستر زمین‌خواری و تصرف به حداقل خواهد رسید و امیدوارم همه مدیران مربوطه در این خصوص خود را ملزم به اجرای آن نمایند. نباید مسئولان استانی و شهری به مشکلات نگاه مقطعی داشته باشند و فکر کنند که دیگران باید این مشکلات را در سالهای آینده برطرف کنند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار