آمار حاشیه نشینان در تبریز نگران کننده است
کد خبر: 1026432
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004J1M
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۶
نماینده مجلس:
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: این کلانشهر از نظر بافت فرسوده و حاشیه نشینی بعد از مشهد و تهران سومین شهر و آمار حاشیه نشینانش کمی نگران کننده است.

روح‌الله متفکر آزاد در جلسه شورای شهر تبریز با ابراز نگرانی از آمار حاشیه نشینی در کلانشهر تبریز، گفت: نامه ای به آقای دکتر نوبخت رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی نوشتیم و خواستار آن شدیم تا اقداماتی که در زمینه بافت‌های فرسوده در شهرهای دیگر ترتیب داده شده، در تبریز هم عملیاتی شود.
وی تاکید کرد: اگر بخواهیم به این حوزه ورود پیدا کنیم، باید شهرداری ها، نمایندگان و تمام مجموعه ها پای کار آمده و با کمک هم این مشکل را برطرف کنیم.

وی با بیان اینکه حاشیه نشینی و بافت فرسوده ریشه در بی عدالتی اجتماعی دارد، افزود: مردم زیر فشار اقتصادی قرار دارند و در حال حاضر موضوع معیشت اصلی ترین موضوعی است که در مجلس بررسی می شود.

وی همچنین در خصوص موضوع تبدیل وضعیت مستخدمان دولت در ادارات و نهادها، گفت: این حرف درستی نیست که بدنه دولت بزرگ نشود و در واقع با این حرف به دولت می‌گوییم که کارها را برای شما سبک می‌کنیم، درحالی که بدنه دولت اگر می‌خواهد کوچک شود باید از پذیرش نیروی کار مازاد خودداری شود.

در کلان شهر تبریز ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار بافت حاشیه نشین با حمعیتی در حدود ۴۰۰ هزار نفر وجود دارد که جمعیت آن از جمعیت بسیاری از مراکز استان های کشور بیشتر است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار