متوسط هزینه سالانه درمان خانوار‌ها چقدر است؟
کد خبر: 1026418
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004J18
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۴
براساس آمار‌های رسمی، متوسط هزینه سالانه بهداشت و درمان یک خانوار شهری در سال ۱۳۹۸ به ۴ میلیون و ۹۶۴ هزار تومان رسیده است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با انتشار گزارش «بررسی هزینه‌های بهداشت و درمان در سبد مصرفی خانوار‌های کشور ۹۸-۱۳۹۰» اعلام کرد: متوسط هزینه سالانه بهداشت و درمان یک خانوار شهری در سال ۱۳۹۸ به ۴۹.۶۴۹ هزار ریال رسیده است.

* میزان افزایش متوسط هزینه سالانه بهداشت و درمان خانوار‌ها در سال ۹۸

براساس این گزارش، متوسط هزینه سالانه بهداشت و درمان یک خانوار شهری با ۱۶.۱ درصد افزایش از ۴۲.۱۷۵ هزار ریال در سال ۱۳۹۷ به ۴۹.۶۴۹ هزار ریال در سال ۱۳۹۸ رسیده است. این درصد افزایش برای متوسط هزینه‌های کل یک خانوار شهری ۲۰.۸ درصد می‌باشد.

همچنین متوسط هزینه سالانه بهداشت و درمان یک خانوار روستایی با ۹.۳ درصد افزایش از ۲۴.۱۲۰ هزار ریال در سال ۱۳۹۷ به ۲۶.۳۷۴ هزار ریال در سال ۱۳۹۸ رسیده است. این درصد افزایش برای متوسط هزینه‌های کل یک خانوار روستایی ۲۲ درصد می‌باشد.

* سهم هزینه بهداشت و درمان در کل هزینه‌های خانوار‌ها

براساس گزارش مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، در سال ۱۳۹۸، ۱۰.۲ درصد ازهزینه‌های کل یک خانوار شهری و ۱۳.۵ درصد ازهزینه‌های غیرخوراکی یک خانوار شهری صرف هزینه بهداشت و درمان شده است که نسبت سال ۱۳۹۷ کاهش داشته‌اند.

همچنین در سال ۱۳۹۸، ۹.۹ درصد ازهزینه‌های کل یک خانوار روستایی و ۱۶.۲ درصد ازهزینه‌های غیرخوراکی یک خانوار روستایی صرف هزینه بهداشت ودرمان شده است که نسبت سال ۱۳۹۷ کاهش داشته اند.

براساس این گزارش، در سال ۱۳۹۸، متوسط هزینه بهداشت و درمان یک خانوار شهری و روستایی در رده چهارم متوسط هزینه‌های کلی یک خانوار و رده سوم متوسط هزینه‌های غیر خوراکی یک خانوار قرارگرفته است.


منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار