جولان دوباره کرونا در شهرهای شمالی ایران
کد خبر: 1025600
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Inw
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۷
با توجه به اینکه بسیاری از شهر‌های مازندران، نظیر رامسر همچنان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند، ولی مسئولان ملی، همچنان این استان را از لیست ممنوعیت تردد در روز‌های پایانی هفته جاری حذف کردند.

سرویس اجتماعی جوان آنلاین: ویروس خانمان سوز و نفسگیر کرونا ۹ ماهه شده و علیرغم بالغ شدن همچنان در استان‌های شمالی ایران قربانی می‌گیرد و جولان می‌دهد.

اگرچه به باور مسئولان ستاد ملی کرونا، وضعیت شیوع کرونا در مازندران و گیلان کمتر از سایر شهر‌های دیگر ایران بوده، ولی متاسفانه عروس شهر‌های ایران رامسر و شهر‌های اطراف نظیر تنکابن، چالوس، محمودآباد و آمل در وضعیت قرمز و نارنجی از حیث شیوع ویروس کرونا قرار دارند.

بار دیگر تعطیلات پایان هفته و بین التعطیلین فرارسیده و دولت با بی تدبیری دیگر با اعلام زمان خروج و ورود مسافران به تهران و شهر‌های دیگر کشور، زنگ خطر شیوع مجدد کرونا در استان‌های همجوار نظیر مازندران و گیلان را به صدا درآورده است.

اگرچه این روز‌ها به دلیل رعایت مردم به فاصله‌گذاری اجتماعی، شیوع کرونا در مراکز درمانی استان روند کاهشی داشته، ولی به نظر می‌رسد امشب و فردا جاده‌های مازندران با ورود مسافرانی که تشخیص نمی‌دهند در شرایط کرونایی به مازندران سفر نکنند، پر و انبوه خواهد شد و بار دیگر زنگ خطر شیوع ویروس منحوس کرونا در این مناطق نواخته شود.

متاسفانه علیرغم پیگیری‌های مسئولان استانی و نمایندگان مازندران برای لحاظ کردن جاده‌های مازندران در لیست شهر‌های ممنوعه برای جلوگیری از شیوع کرونا، همچنان جاده‌های شمالی ایران که زمانی قربانی حوادث جاده‌ای بوده اکنون در این مسیر‌ها باید شاهد قربانیان کرونایی از مسافران و ساکنان شهر‌های مازندران باشیم.

فرماندار رامسر: وضعیت رامسر قرمز است؛ مسافران به رامسر سفر نکنند

محمدآزاد، فرماندار رامسر نیز در گفت‌وگویی با اشاره به اینکه مردم عروس شهر‌های ایران همواره میهمان نوازی آنان شهره خاص و عام بوده است، افزود: در شرایط کنونی که رامسر دارای شرایط قرمز از حیث بیماران کرونایی بوده از مسافران می‌خواهیم تا اطلاع ثانوی رامسر سفر نکنند.

وی با بیان اینکه زدن ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌ها از سوی شهروندان رامسری باید با جدیت بیشتری دنبال شود، گفت: وضعیت کرونا در رامسر فراتر از قرمز بوده بنابراین مردم و مسافران به تفرجگاه‌ها که محل اصلی جولان کرونا بوده اصلا نروند و در آن مکان‌ها اتراق نکنند.

فرماندار رامسر با اشاره به تامین بودن زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی برای جمعیت بومیان ساکن منطقه، تصریح کرد: مجاهدت مدافعان سلامت با شیوع کرونا از طریق ورود مسافران در این شرایط دوچندان می‌شود و ما شرمنده مسافران بیمار کرونایی برای پذیرش در مراکز درمانی خواهیم شد.

منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار