تمامی ادارات و اصناف شیراز یک هفته تعطیل شوند
کد خبر: 1025516
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Ima
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۳
اعضای شورای شهر شیراز با ارسال نامه ای به استاندار فارس خواهان تعطیلی تمامی ادارات و اصناف این کلانشهر در راستای کنترل بیماری کرونا شدند.
 اعضای شورای اسلامی شهر شیراز ظهر یکشنبه در جلسه علنی شورای شهر طی نامه‌ای به استاندار فارس بیان کردند: آنچنان که از آمار مبتلایان و درگذشتگان مبتلا به کووید ۱۹ پیدا است، شرایط اضطراری بر کلان شهر شیراز حاکم است. ارزیابی‌های شورای اسلامی شهر شیراز از برخی نقاط شهر نیز حکایت از آن دارند که برخی از شهروندان به هیچ وجه قصد رعایت حداقل‌های مقابله با کووید ۱۹ را ندارند و جان خود و دیگران را به معرض خطر انداخته‌اند. از سوی دیگر فعالیت بسیاری از اداره‌های دولتی و شعب بانکی با تراکم کارمندان، ارباب‌رجوع و افزایش نرخ تعداد کارمندان مبتلا، بیش از هر چیز غلبه این ویروس منحوس بر جامعه را به تصویر کشیده است.

در نامه اعضای شورای اسلامی شهر شیراز آمده است: مدیران برخی دستگاه‌های اجرایی، همچنان اصرار به استفاده از شیوه‌های سنتی و مرسوم دارند و زیرساخت‌های دولت الکترونیک را در پستویی رها کرده‌اند.

در ادامه این نامه که اعضای شورای شهر شیراز به استاندار فارس نوشته شده است آمده:

در چنین شرایطی که هر روز آمار نگران کننده منتشر می‌شود، اعضای شورای شهر شیراز امیدوارند با تدبیر استاندار فارس، شبکه بزرگ دولت الکترونیک وارد مدار خدمت رسانی مردم شده و حجم مراجعه شهروندان به اداره‌ها و شهرداری کاهش یابد و ساختار اداری و مدیریتی استان به ویژه اداره‌های مستقر در کلان شهر شیراز و شهرداری، خود را ملزم به استفاده از زیرساخت‌های دولت الکترونیک کنند.

از طرفی به اعتقاد اعضای شورای اسلامی شهر شیراز و بر اساس تجارب چند ماه گذشته، تعطیلی موقت ناوگان حمل و نقل عمومی بدون تعطیلی شبکه اصناف و اداره‌ها، و بدون توجه به ورودی و خروجی شهر شیراز، نمی‌تواند برای مقابل با ویروس کووید ۱۹ راه‌گشا باشد.

اعضای شورای شهر شیراز همچنین در این نامه از استاندار فارس درخواست کردند که با تصمیمات کلان و جلب همراهی مدیران کل اداره‌ها و صاحبان اصناف در شهر شیراز به مدت یک هفته با تعطیلی کامل، همراه با کنترل ورودی و خروجی شهر و جلوگیری از سفرهای غیر ضروری، مانع زیان بیش از پیش در شهر شیراز شوند
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار