مدیریت موزه هنر‌های معاصر فلسطین را به ما واگذار کنید
کد خبر: 1025067
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004IfL
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰
انجمن هنر‌های تجسمی انقلاب و دفاع مقدس:
انجمن هنر‌های تجسمی انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت با انتشار نامه‌ای خطاب به شهردار تهران خواستار واگذاری مدیریت موزه هنر‌های معاصر فلسطین به این انجمن شد.
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: به نقل از روابط عمومی بنیاد فرهنگی روایت فتح، چندی پیش خبری مبنی بر واگذاری ساختمان موزه هنر‌های معاصر فلسطین به شهرداری تهران در رسانه‌ها منتشر شد، به همین علت انجمن هنر‌های تجسمی انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح طی نامه‌ای به شهرداری تهران ضمن اشاره به برگزاری شش دوره جشنواره بین‌المللی در حوزه هنر مقاومت و همچنین عدم اقدامات و تصمیمات همسو با مأموریت ذاتی این موزه مبنی بر فعالیت‌های بین‌المللی هنر مقاومت خواستار واگذاری مدیریت آن به این انجمن گردید.

در متن این نامه با امضای محمد حبیبی، مدیر انجمن هنر‌های تجسمی انقلاب و دفاع مقدس و عضو شورای سیاستگذاری ششمین جشنواره جهانی هنر مقاومت، خطاب به شهردار تهران آمده است: «انجمن هنر‌های تجسمی انقلاب و دفاع مقدس تشکلی است وابسته به بنیاد فرهنگی روایت فتح که به منظور تبیین، حفظ و گسترش فرهنگ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در عرصه‌های هنری تجسمی در سطح ملی و بین‌المللی فعالیت می‌کند. این مجموعه در سال ۱۳۸۳ تاسیس و اهدافی از قبیل تولید و آفرینش آثار تجسمی فاخر و ماندگار، تحقیق و پژوهش در عرصه‌های هنر‌های تجسمی، تشکیل مجامع، برگزاری جشنواره‌های بین‌الملل و نمایشگاه‌های داخلی و خارجی، ایجاد بانک اطلاعات و... در حیطه کاری آن انجمن به شمار می‌رود.

از آنجا که فعالیت در عرصه‌های بین‌المللی از وظایف جداناشدنی این انجمن محسوب می‌شود و برگزاری شش دوره جشنواره بین‌المللی، مشارکت با برگزاری چندین دوره مسابقات بین‌المللی کاریکاتور (هولوکاست ۲ - ترامپیسم ۱ و ۲ – غزه- ما کرونا را شکست می‌دهیم- کاریکاتور داعش- پایان داعش و...) از فعالیت‌های این انجمن به شمار می‌آید و از طرفی همه می‌دانیم واژه مقاومت تنها راه رسیدن به حق ملت‌های مظلوم در سراسر دنیا خواهد بود و توجه به آن از طریق ابزار هنر از مطالبات مقام معظم رهبری به شمار می‌آید و جنابعالی هم مطمئناً با این مسئله موافق خواهید بود، لذا با توجه به تغییرات به وجود آمده در خصوص موزه فلسطین از آن مقام محترم انتظار داریم همکاری لازم را برای واگذاری موزه هنر‌های معاصر فلسطین را به این مجموعه داشته باشید، چراکه این موزه از ابتدا با دغدغه هنرمندان انقلاب اسلامی شکل گرفت. لزوم ادامه این حرکت از ضروریات هنر مقاومت چه در بعد داخلی و چه بین‌المللی به شمار می‌آید.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار