مرگبارترین بزرگراه‌های پایتخت
کد خبر: 1025059
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004IfD
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۷
بزرگراه‌های آزادگان، امام علی (ع) و فتح مرگبارترین بزرگراه‌های تهران در شش‌ماه امسال اعلام شده‌اند.
سرویس حوادث جوان آنلاین: سرهنگ احسان مؤمنی، رئیس اداره تصادفات پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ به «جوان» گفت: در نیمه نخست امسال بیشترین تصادف‌های فوتی بزرگراه‌های پایتخت در بزرگراه آزادگان اتفاق افتاده‌است، به طوری که ۱۶‌درصد از کل جانباختگان حوادث ترافیکی مربوط به این محور است. پس از آن هم بزرگراه‌های امام علی (ع) و فتح سهم ۷ و ۶ درصدی از کل جانباختگان را در اختیار دارند به طوری که حدود ۳۰‌درصد قربانیان سوانح رانندگی مربوط به این سه‌بزرگراه می‌باشد. سرهنگ مؤمنی درباره دلیل فراوانی قربانیان سوانح رانندگی در بزرگراه آزادگان گفت که این بزرگراه، شرقی‌ترین محور را به غربی‌ترین محور پایتخت متصل کرده‌است و در طول شبانه روز تردد انواع وسایل حمل و نقل در آن جریان دارد. عمده‌ترین دلیل سوانح رانندگی در این محور هم توقف‌خودرو‌های عمدتاً پلاک شهرستان است که در محل‌های توقف ممنوع متوقف شده و منجر به بروز سوانح مرگبار می‌شود. سرهنگ مؤمنی درباره راهکار پیشگیری از بروز این سوانح در این محور گفت که پهلوگاه‌های بسیاری در محور‌های پرخطر این محور در نظر گرفته شده که به شهرداری‌ها اعلام شده و برخی از آن احداث شده است. وی درباره عمده‌ترین دلایل سوانح منجر به فوت در بزرگراه‌های امام علی و فتح هم گفت: در بزرگراه امام علی عمده سوانح مرگبار مربوط به موتورسواران و در بزرگراه فتح موتورسواران و عابران پیاده هستند.

سرهنگ مؤمنی بی‌توجهی عابران پیاده به قوانین و مقرارات را یکی از دلایل عمده در بروز سوانح در این سه‌بزرگراه اعلام کرد و گفت: عبور از عرض بزرگراه و عدم استفاده از پل‌های عابر پیاده همواره منجر به بروز این سوانح می‌شود. وی ادامه داد: در مورد موتورسواران هم نداشتن کلاه ایمنی و سرعت غیرمجاز بروز سوانح را رقم می‌زند.
وی همچنین گفت که در نیمه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تصادف‌های فوتی در معابر شهر تهران ۸ درصد، تصادف‌های جرحی ۲۶‌درصد و تصادف‌های خسارتی ۲۰‌درصد کاهش داشته است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار