سارقان خانه دختردانشجو به حبس و شلاق محكوم شدند
کد خبر: 1024895
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004IcZ
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۰
دختر و پسر جوانی که به بهانه همخانه شدن با دختر دانشجو او را زخمی و اموالش را سرقت کرده‌بودند به حبس، شلاق، رد مال و پرداخت دیه محکوم شدند.
سرویس حوادث جوان آنلاین: سال‌۹۵ مأموران پلیس از یک فقره سرقت در خانه دانشجویی در سعادت‌آباد باخبر و راهی محل شدند. اولین شواهد نشان می‌داد در جریان این سرقت دختر جوانی به نام نیلوفر که دانشجوی رشته دندانپزشکی است، بر اثر ریختن آب جوش از سوی سارقان دچار سوختگی و راهی بیمارستان شده است. همچنین مشخص شد عاملان سرقت که دختر و پسر جوانی هستند، نیز بعد از ارتکاب جرم از محل گریخته اند.

با بدست آمدن این اطلاعات تحقیقات برای دستگیری متهمان ادامه داشت تا اینکه نیلوفر بعد از بهبود نسبی مورد تحقیق قرار گرفت و در طرح شکایتش گفت: «دانشجوی رشته دندانپزشکی هستم و در یک خانه اجاره‌ای همراه مادرم در سعادت‌آباد زندگی می‌کنم. به خاطر هزینه اجاره خانه تصمیم گرفتم در سایت دیوار آگهی هم‌خانه ثبت کنم تا اینکه روز حادثه دختر و پسر جوانی برای بازدید به خانه‌ام آمدند.»

شاکی ادامه داد: «آن‌ها بعد از اینکه وارد خانه شدند یکباره به طرفم حمله کردند که فهمیدم قصد سرقت دارند. پسر جوان وقتی مقاومت مرا دید با پنجه بوکس به صورتم زد به همین خاطر به طرف کتری آب جوش رفتم، اما آن‌ها کتری آب جوش را به سر و صورتم پاشیدند، سپس دست و پایم را با طناب بستند و بعد از سرقت لپ‌تاپ، گوشی آیفون و چند عینک مارک‌دار فرار کردند.»

بعد از طرح این شکایت، دختر و پسر جوان به نام‌های سولماز و احمد با رصد دوربین‌های مداربسته شناسایی و بازداشت شدند. متهمان تحت بازجویی قرار گرفتند و احمد که اهل افغانستان است در اظهاراتش گفت: «نگهبان پارکی در میدان صادقیه بودم و سولماز را می‌شناختم. روزی او از من خواست در اسباب‌کشی خواهرش کمک کنم. قبول کردم و به خانه‌ای در سعادت آباد رفتیم. وقتی وارد خانه شدیم سولماز به آن دخترجوان حمله کرد و اموالش را سرقت کرد. از دیدن این صحنه تعجب کردم، اما به خاطر اینکه غیرقانونی وارد کشور شده بودم فرار کردم و حرفی نزدم.»

با انکار‌های پسر افغان، سولماز نیز در اظهاراتش گفت: «به شیشه اعتیاد داشتم و صاحب دو فرزند بودم. از طرفی در خانه مادرشوهرم زندگی می‌کردم و این شرایط مرا خیلی اذیت می‌کرد. بار‌ها از شوهرم خواستم خانه‌ای مستقل اجاره کند، اما قبول نمی‌کرد. این شد که تصمیم گرفتم تنها زندگی کنم تا اینکه آگهی همخانه شاکی را در سایت دیوار دیدم.» زن جوان ادامه داد: «آن روز همراه احمد به خانه شاکی رفتیم. در آنجا مشغول صحبت با مادر نیلوفر بودم که احمد با پنجه بوکس به شاکی حمله کرد. شاکی به طرف کتری آب جوش رفت و آنرا را به طرف من پاشید که به سرعت از آنجا فرار کردم. احتمال می‌دهم بعد از آن احمد دست و پای دختر جوان را بسته و اموالش را سرقت کرده است.»

دو متهم بنا به شواهد و قرائن موجود راهی زندان شدند تا اینکه پرونده در اولین جلسه محاکمه روی میز هیئت قضایی شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران قرار گرفت. در آن جلسه شاکی برای دو متهم درخواست اشد مجازات کرد.

سپس دو متهم یک به یک در جایگاه قرار گرفتند و جرمشان را گردن هم انداختند.

در پایان هیئت قضایی با توجه به مدارک موجود در پرونده، دخترجوان را به ۱۵‌سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق، رد مال و پرداخت دیه محکوم کرد. مرد افغان نیز به پنج‌سال حبس، ۴۰ ضربه شلاق، رد مال و اخراج از خاک ایران محکوم شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار