دورکاری ادارات منعی ندارد
کد خبر: 1024267
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ISR
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۰
سازمان استخدامی:
رئیس سازمان اداری استخدامی کشور گفت: اینکه عده‌ای تصور کنند اگر یک‌سوم از کارمندان را دورکار کردیم، یعنی تعطیلی، نه! اینگونه نیست.
سرویس جامعه جوان آنلاین: جمشید انصاری در حاشیه جلسه روز گذشته هیئت دولت در پاسخ به پرسشی درباره علت اعلام‌نشدن دورکاری در ادارات دولتی اظهار کرد: دورکاری یعنی اینکه زیرساخت‌هایی در دستگاه فراهم شود که کارمندان بتوانند از منزل کار خود را انجام دهند و ما گفته‌ایم هر دستگاهی که بتواند این زیرساخت را فراهم کند، می‌تواند از خدمات کارکنانش در دورکاری استفاده کند. وی افزود: ولی اگر دورکاری منظور همان تعطیل است که اسمش را بگذارند تعطیلی! چرا به آن بگوییم دورکاری؟ الان هم بسیاری از مزایای دورکاری استفاده می‌کنند؛ چراکه وظایفشان از طریق دورکاری قابل انجام است. مثلاً مسئول دفتر من می‌تواند دورکاری کند، چون باید تلفن جواب دهد، جلسات را تنظیم کند.

رئیس سازمان اداری استخدامی کشور تصریح کرد: اینکه عده‌ای تصور کنند اگر یک‌سوم از کارمندان را دورکار کردیم، یعنی تعطیلی، نه اینگونه نیست. البته اشکالی ندارد، چنانچه ستاد ملی مقابله با کرونا در این زمینه‌ها تصمیم بگیرد، ابلاغ کند. پس دورکاری منعی ندارد. انصاری در پاسخ به این پرسش که چرا آزمون استخدامی به تأخیر افتاده‌است، اظهار کرد: مجلس قانون اولویت‌دادن به نیرو‌های بومی را ۱۶ شهریور تصویب کرده‌بود که به علت تأیید دیرهنگام شورای نگهبان و همزمانی آن با ثبت‌نام‌ها اینگونه شد. به خصوص که اعلام شده‌بود از زمان تصویب لازم‌الاجراست و ما مجبور بودیم این اولویت را اعمال کنیم. وی افزود: وقتی مقررات این اولویت را وضع و ابلاغ کردیم، تعدادی از کسانی که مناطق محروم را انتخاب کرده‌بودند، به ناچار شغل و محل کار‌شان را تغییر می‌دادند و این موجب شد که برای رعایت حقوق مردم، مدتی آزمون را به تأخیر بیندازیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار