گود ۲۴ هکتاری محله هرندی بوستان زندگی شد
کد خبر: 1023979
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004INn
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۰
با تبدیل گود ۲۴ هکتاری محله هرندی به بوستان زندگی این انتظار می‌رود که شهرداری تهران سایر فضا‌های بی‌دفاع شهری را که قابلیت تبدیل به فضا‌های خدماتی و فضای سبز دارند، بهینه‌سازی کند تا از بار کولونی‌های آ‌سیب‌های اجتماعی در شهر کاسته شود.
سرویس جامعه جوان آنلاین: روز گذشته بوستان زندگی در محله هرندی با حضور شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر تهران افتتاح شد.

علی محمد مختاری، مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران گفت: این بوستان دارای امکاناتی نظیر دریاچه، کتابخانه، سالن آمفی تئاتر روباز، میدانگاه توقف و تعامل فرهنگی و نیز امکانات ورزشی و بازی کودکان است.
وی افزود: محل ساخت این بوستان در گذشته یکی از گود‌های محل بوده و بیشتر به محل بروز ناهنجاری‌های اجتماعی و محل تجمع معتادان تبدیل شده‌بود که با ساخت این بوستان و به ویژه ساخت دیوار پیرامونی آن چنین معضلاتی حل و فصل خواهد شد و این فضا تبدیل به محیطی امن برای تفرج و بازی کودکان خواهد شد.

وی تأکید کرد: ارتقای امنیت اجتماعی منطقه و افزایش سطح سلامت و بهداشت محله هرندی یکی از اهداف ساخت این بوستان بوده تا بستر مناسبی برای توسعه کارآفرینی و ایجاد محلی برای گذران اوقات فراغت فراهم شود.

همچنین پیروز حناچی، شهرداری تهران تأثیر با اشاره به نقش افزایش فضای سبز در ارتقای کیفیت زندگی در تهران گفت: یکی از سیاست‌های ما در این دوره با همراهی شورای اسلامی شهر تهران ترغیب افزایش فضای سبز در پایتخت بوده که تأثیر بسیاری روی ارتقای کیفیت زندگی در تهران دارد.

وی با اشاره به تلاش مدیریت شهری برای احداث بوستان‌های بیشتر در سطح شهر تهران گفت: به زودی در منطقه ۱۴ شاهد بهره‌برداری پارک معروف به وثوق‌الدوله خواهیم بود. پارک‌های حکیم، اخوان، چهارباغ و گل‌ها نیز به زودی افتتاح خواهند شد و به این ترتیب شاهد افزایش سرانه فضای سبز شهر تهران خواهیم بود.

بوستان زندگی با مساحت ۲۴ هکتار در محله شهید هرندی واقع شده‌است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار