بنا: مسابقات قهرمانی جهان سودی برای ما ندارد!
کد خبر: 1023483
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004IFn
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۳۰
۴ مرحله اردو خواهیم داشت
اعلام برگزاری رقابت‌های قهرمانی کشتی جهان از سوی اتحادیه جهانی کشتی با واکنش متفاوت آقای خاص کشتی فرنگی ایران روبه‌رو شد. واکنشی که البته توقع آن از محمد بنا می‌رفت.
فريدون حسن
سرویس ورزشی جوان آنلاین: در حالی که غلامرضا محمدی، سرمربی تیم ملی کشتی آزاد از فراهم شدن شرایط برگزاری مسابقات قهرمانی جهان در بلگراد استقبال و اعلام کرد که از مدت‌ها قبل با این ذهنیت برنامه‌های خود را پیش می‌برده، اما محمد بنا، سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در جدیدترین حرف‌های خود از غافلگیر شدنش در خصوص برگزاری مسابقات و بی‌فایده بودن رقابت‌ها سخن گفت! بنا هدف اصلی خود را موفقیت در المپیک توکیو عنوان می‌کند که با این اوصاف باید دید شاگردانش را چگونه برای حضور در این رویداد بزرگ آماده خواهد کرد. هرچند که باید منتظر ماند و دید آقای خاص کشتی ایران تا زمان برپایی مسابقات المپیک چه رفتار‌های تعجب‌برانگیز دیگری از خود نشان می‌دهد.

لیگ فقط برای کشتی‌گیران منفعت داشت

محمد بنا دیروز از نزدیک شاهد کشتی‌های گروه دوم رقابت‌های لیگ برتر بود، مسابقاتی که البته به‌زعم او تنها برای کشتی‌گیران فایده داشته است: «مسابقات این گروه سطح بالاتری دارد، چون تیم‌های قوی‌تری در آن حضور دارند. در مسابقات گروه «الف» به جز تعداد محدودی کشتی‌گیر، زیاد چهره‌ای ندیدیم. بیشتر داشته‌های ما امروز و فردا روی تشک می‌روند. برای من به عنوان سرمربی تیم ملی و همینطور برای کشتی، مسابقات لیگ یک منفعتی داشت، آن هم این بود که کشتی‌گیران بعد از هفت، هشت ماه روی تشک رفتند.»

تصور نمی‌کردم مسابقات جهانی برگزار شود

سرمربی تیم ملی با اشاره به اینکه فکر نمی‌کرده مسابقات قهرمانی جهان برگزار شود، ادامه داد: «فکرش را نمی‌کردیم اتحادیه جهانی در این مقطع مسابقات جهانی را برگزار کند. این مسابقات هم به جز کسب مدال جهانی هیچ سودی برای ما ندارد. نه کسب سهمیه در این رقابت‌ها انجام می‌شود و نه در رنکینگ تأثیرگذار است. فقط این دوره یک مسابقاتی است که اتحادیه جهانی می‌خواهد آن را برگزار کند.»

نکته جالب در خصوص علت برگزاری مسابقات اینکه غلامرضا محمدی، سرمربی تیم ملی کشتی آزاد هم دلیل اصلی اتحادیه جهانی برای برپایی رقابت‌های صربستان را در پیش بودن زمان انتخابات این اتحادیه عنوان کرد.

از شنبه اردو می‌زنیم

برگزاری رقابت‌های انتخابی برای راهیابی کشتی‌گیران به ترکیب نهایی تیم ملی کشتی فرنگی همواره از چالش‌های اساسی محمد بنا با کمیته فنی و مسئولان فدراسیون کشتی بوده است. این چالش با توجه به شرایط خاص این روز‌ها و محدود شدن مسابقات به سبب شیوع کرونا حالا شرایط ویژه‌ای پیدا کرده است. سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در این خصوص می‌گوید: «نمی‌توانیم از بچه‌ها انتظار داشته باشیم بعد از مدت‌ها دوری کاملاً آماده باشند. ما مسابقات را رصد کردیم و خودمان فاکتور‌هایی برای انتخاب داریم. هدف ما فعلاً همین مسابقات جهانی ۲۰۲۰ است. به امید خدا بعد از پایان مسابقات لیگ از روز شنبه وارد اردو خواهیم شد. تا قبل از اینکه مسابقات لیگ را ببینیم ٢٣ نفر را انتخاب کرده بودیم که از بین نفرات برتر لیگ نیز پنج، شش نفر دیگر اضافه می‌شوند که در نهایت با ٢٧ یا ٢٨ نفر اردو‌ها را آغاز خواهیم کرد. چهار مرحله اردو تا مسابقات جهانی برنامه‌ریزی کرده‌ایم و در اردو‌ها ممکن است تغییراتی را داشته باشیم.»

لیگ معیار انتخاب نیست

بنا با تأکید بر اینکه معیارش برای انتخاب نفرات تیم ملی مسابقات لیگ نیست، ادامه داد: «با این شرایط در یک موقعیت حساس هستیم؛ تنها مسابقاتی که برای انتخاب داشتیم همین مسابقات لیگ است که نمی‌تواند ملاک و معیاری برای انتخاب باشد. شب قبل از مسابقه وزن‌کشی می‌شود و دو کیلو ارفاق وزن دارد. باید در این موقعیت که زمان کمی داریم، فاکتور انتخاب را مسابقات جهانی قزاقستان، جام تختی شیراز و قهرمانی آسیا هندوستان ملاک قرار دهیم و اردو‌ها را با همین نفرات برگزار و از میان آن‌ها تیم ملی را انتخاب کنیم تا بتوانیم نتیجه مطلوبی به دست آوریم. از طرف دیگر باید از کشتی‌گیرانی که می‌خواهیم در فروردین و اردیبهشت آینده به مسابقات کسب سهمیه بفرستیم، محافظت کنیم. هدف نهایی ما المپیک توکیو است و باید برنامه‌ریزی مناسبی برای حضور در این رویداد داشته باشیم.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار